1 Vyslýchal příbuzné obětí

Vyšetřovatel pařížského útoku spáchal sebevraždu

, NOVÉ

Jeden z vyšetřovatelů středečního útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo, při kterém zemřelo 12 lidí, spáchal v noci ze středy na čtvrtek sebevraždu. Komisař údajně trpěl depresemi. Informovala o tom lokální televize France 3 s odvoláním na policejní zdroj.

Zástupce šéfa kriminální policie v Limoges Helric Fredou se zastřelil služební zbraní v tamní budově policie, kde pracoval. Komisař shromažďoval svědecké výpovědi příbuzných jedné z obětí útoku. Podle kolegů už delší dobu trpěl depresemi a projevoval se u něj syndrom vyhoření.

V listopadu 2013 podle France 3 komisař Fredou nalezl svého mrtvého kolegu, který spáchal sebevraždu shodným způsobem.

Dva těžce vyzbrojení islamisté zaútočili ve středu ve francouzské metropoli na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a zabili tam 12 lidí. Ve čtvrtek pak další ozbrojenec zastřelil policistku a den nato přepadl košer supermarket, kde zahynuli čtyři lidé. Podle agentury AFP byla při útocích také zraněna dvacítka osob. Všechny tři teroristy policie v pátek zlikvidovala.

Partnerka útočníka, který minulý čtvrtek v Paříži zabil policistku a další den v metropoli vraždil v židovském obchodě, však policie stále uniká. Ve čtvrtek překročila turecko-syrskou hranici.

Více zde: Hledaná Hayat byla spojkou mezi dvěma pařížskými útoky

Čtěte také: 'Stejně umřu,' řekl si rukojmí a nalil teroristům kafe

1,3 milionu lidí v Paříži pochodovalo na památku obětí teroristických útoků

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.