Babiš rozšiřuje své reprodukční impérium. Koupil kliniky v Irsku

Byznys s neplodností

Babiš rozšiřuje své reprodukční impérium. Koupil kliniky v IrskuNOVÉ 1
Domov
Tomáš Pergler
Sdílet:

Investiční fond Hartenberg Holding, jehož většinovým vlastníkem je ministr financí Andrej Babiš (ANO), rozšířil svoji zdravotnickou skupinu o dvě centra pro asistovanou reprodukci v Irsku. Kliniky v Dublinu a Kilkenny se začlení do skupiny FutureLife, která nyní vlastní patnáct klinik a má vedoucí pozici na českém a slovenském trhu léčby neplodnosti. Deník ECHO24 o tom informovala společnost Hartenberg Capital, jež řídí investice holdingu.

„Česká republika je díky svým vysoce kvalitním službám v oblasti asistované reprodukce irskými pacienty často vyhledávána,“ uvedl Matěj Stejskal, generální ředitel skupiny FutureLife. Skupina podle něj plánuje expanzi do dalších měst jako Galway a Cork. „Irsko je pro nás třetí zahraniční oblastí, po Slovensku a Velké Británii, kam v tuto chvíli soustřeďujeme naši pozornost,“ doplnil šéf a menšinový spoluvlastník Hartenbergu Jozef Janov.

Hartenberg Holding, který nepatří do skupiny Agrofert, spravuje portfolio 200 milionů eur. Soustředí se hlavně na zdravotnictví. Fond dosud investoval asi polovinu svých prostředků, kromě reprodukčních klinik také do výroby výživových doplňků a produkce racionálních potravin. Babiš se běžného řízení fondu neúčastní, funguje jako tzv. pasivní investor, což znamená, že dává souhlas k investicím.

Janov, který byl dříve investičním ředitelem ve skupině Penta, nedávno řekl v rozhovoru pro slovenský týdeník Trend, že druhou stovku milionů eur by chtěl proinvestovat zhruba do konce příštího roku. Připustil také možnost, že fond získá kromě Babiše a něj také další investory. „Už déle mluvím se dvěmi českými a dvěmi-třemi rodinami ze západní Evropy. Uměli bychom s nimi dát dohromady zhruba sto milionů eur,“ uvedl Janov.

Irské kliniky budou dál formálně spadat pod společnost Repromed, kterou v roce 2009 založil klinický embryolog Declan Keane. Společnost je nejrychleji rostoucím poskytovatelem služeb v oblasti léčby neplodnosti v Irsku. Keane zůstává spoluakcionářem Repromedu.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články