1

Jsme ve válce. Chce to akci, ne kecy

Témata: , ,

Bezprostředně po dalším z teroristických útoků na letišti Zaventem a ve stanici metra Maelbeek v Bruselu se v centrále MI6 na Vauxhall Cross schází na pozvání šéfa MI6 Johna Sawerse, zvaného “C”, několik dalších mužů. Je tam John Brennan ze CIA, Bernard Bajolet z francouzské DGSE, Gerhard Schindler z německé BND, Jaak Raes z belgické Sûreté de l‘État a poněkud překvapivě i šéf Mosadu, Josi Kohen. Co tam ti chlápci dělají. To je úvodní scéna z nové „bondovky“?

Ne! To by měla být realita. Ne jen filmová fikce. Během několika hodin naplánovat společnou operaci „The Fast Reek“, neboli Rychlý čmoud. Z úterý na středu v noci armády všech členských zemí, kterých se to týká, vyzbrojené těžkou technikou, obkličují přistěhovalecká ghetta, no-go zóny a sídliště typu Molenbeek v Bruselu. Perlustrují všechny obyvatele. Lidi bez průkazu totožnosti, bez trvalého pobytu a bez žádosti o azyl koncentrují v několika sběrných táborech. Po prověření všechny neidentifikovatelné neprodleně deportují, podezřelé z napojení na teroristické buňky a současně občany EU internují. Nemilosrdně, ale korektně. Bez excesů a násilí.

Ještě v noci armády členských zemí neprodyšně uzavírají vnější schengenskou hranici. Pro tyhle chvíle snad své armády připravujeme a cvičíme. Jak řekl Winston Churchill: „Budeme proti němu bojovat na zemi, budeme proti němu bojovat ve vzduchu… … Zdvojnásobme své úsilí a udeřme spojenými silami, dokud nám ještě zbývá život a síla.” V tomto případě je tím „někým“, tím nepřítelem, myšlen islámský terorismus.

Asi to zní drsně, ale něco takového bychom zřejmě očekávali. Nějakou reakci. Chladnokrevnou a účinnou. Neděje se to. Neděje se viditelně nic. Doufám, že výše jmenovaní pánové (kteří vědí, co jste měli včera k večeři a o čem budete přemýšlet zítra), vědí taky, že se něco musí stát. Že musíme reagovat. Že se musíme začít bránit. Že se nesmíme podvolit.

Jsem proti principům kolektivní viny. Nesouhlasím s antiislámskou hysterií a rezignací na humanitární pomoc politickým uprchlíkům. Vyhlásit stav ohrožení je ale zoufale málo. Byla nám vyhlášena válka. Neznáme přesně nepřítele, nevíme kde a jak udeří. Máme ale pouze dvě možnosti. Buď hozenou rukavici přijmeme, nebo postupně potupně zemřeme.

Bojím se, že reakce bude opačná. Politicky korektně problém ani nepojmenujeme a naše vlády zneužijí této situace, jako zatím vždycky, pro další a další omezení vlastních občanů a jejich svobody. Budou nás kontrolovat na každém kroku, ve dne v noci, všude. Vlezle, agresivně a neúčinně. Budou nás šikanovat na letištích, na silnicích, nově v metru, všude nainstalují vlezlé kamery. Budou řešit následky, ne příčiny.

My jsme ale ve válce. Ve válce bez pravidel. Tak už si to sakra přiznejme a začněme se podle toho chovat. Pokud to neudělají ty elity, ty vlády, ti mocní šéfové tajných služeb, musíme to udělat my.


/
Kandidát na prezidenta ČR

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.