Starostka Prahy 2 učila děti, jak držet zbraň

Branné dny ve škole

Starostka Prahy 2 učila děti, jak držet zbraňNOVÉ 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Obrana státu, zdravověda, ochrana proti zbraním hromadného ničení nebo respekt k uniformě. To je náplň Branných dnů, které probíhají v základních školách na Praze 2, ale také v jiných částech České republiky. Mezi dovednostmi bylo i držení zbraně. Na jedné z fotek byla zachycena i starostka Prahy 2 Jana Černochová společně s dívenkou držící zbraň. Fotka začala kolovat po internetu a do Černochové se pustil jeden z levicových zastupitelů. Starostka ale tvrdí, že šlo o prospěšnou brannou průpravu a k akci navíc měli i souhlas rodičů.

Poskytování první pomoci, ale také právě držení zbraně si mohly minulý týden vyzkoušet i děti na ZŠ Londýnská na Praze 2, zachytily fotky zveřejněné na stránkách Prahy 2. Dětem to ukazovali členové aktivních záloh české armády, a to v rámci projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu). Zastánkyní tohoto projektu je právě i Černochová, která se školní akce zúčastnila.

„Děti se naučí spoustu věcí, které se jim budou hodit. Třeba jak se mají zachovat, když najdou granát, nebo jak poskytovat první pomoc,“ komentovala to pro ECHO24.cz Černochová, která je zároveň poslankyní za ODS.

A učit vojenské dovednosti? Podle starostky Prahy 2 už dnešní mladá generace nepřijde do styku s armádou a vojáky tolik, jak to bylo běžné za minulého režimu. „Je to pro tuhle generaci strašně důležité, protože není vůbec dotčena brannou výchovou. Je to pro ně neznámé a může se to tak do budoucna projevit negativně,“ uvedla Černochová.

Fotky starostky s dívenkou využil zastupitel Michal Uhl (zvolen za Zelenou pro Prahu 2), který ji na svém facebookovém profilu komentoval slovy „Hnědá Praha 2“) a umístil ji také na svoji hlavní fotku. 

Starostka ale průběh akce na škole včetně seznámení se zbraněmi hájí. „Probrali jsme to s řediteli, učiteli i s rodiči. Ti museli dětem podepsat souhlas, že se mohou akce zúčastnit,“ tvrdí starostka druhé pražské části.

Čtěte také: Česko posílá Maďarsku pomoc: dvacet vojáků s technikou

Děti mají podle Černochové o vojenská témata velký zájem. A argumentuje také pozorností, kterou u celých rodin přitahují například tankové dny v Lešanech. „Vždycky, když jedu třeba do Lešan, mě překvapí, jak je tam narváno. Lidi o to mají zájem a jde jen o to, najít způsob,“ tvrdí. Podle ní mohou akce jako Branné dny děti motivovat, aby se třeba v budoucnu samy přidaly k armádě.

Čtěte také: Jak chránit hranice Evropy. Politicky nekorektní návrh

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články