Festival zažil řadu sexuálních útoků. Další ročník proto nebude

Skandál ve Švédsku

Festival zažil řadu sexuálních útoků. Další ročník proto nebudeNOVÉ
Fanoušci na festvalu Foto:

FOTO: Printscreen Facebook/Bravalla Festival

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Další ročník jednoho z největších švédských hudebních festivalů Bråvalla byl zrušen po případu znásilnění, ke kterému došlo během letošní akce. O zrušení informoval server thelocal.se.

O zrušení festivalu informovala pořádající společnost FKP Scorpio. Ke kroku se rozhodla poté, co během jednoho z koncertů došlo k znásilnění. Během festivalu byl rovněž nahlášen jeden případ sexuálního donucování a několik případů sexuálního násilí.

„Slova nemohou popsat jak nesmírně jsme z tohoto zarmoucení a jak velmi vážně toho litujeme a toto odsuzujeme. Není to zatraceně v pořádku. Na našem festivalu toto netolerujeme,“ napsala společnost ve své tiskové zprávě.

Nejde o první ročník festivalu Bråvalla, který se potýká s rozšířeným sexuálním násilím. Během festivalu v roce 2016 bylo nahlášeno pět znásilnění a řada případů sexuálního obtěžování. Britská kapela Mumford and Sons, která v roce 2016 na akci vystoupila, ohlásila bojkot festivalu, dokud pořadatelé nezajistí, že se tyto případy nebudou opakovat.

Organizátoři zatím neohlásili jestli se festival někdy vrátí. Za zrušením festivalu můžou stát i finanční problémy. Minulý rok vykázal ztrátu v přepočtu zhruba 204,5 milionů korun.

Rok 2017 byl pátým ročníkem festivalu Bråvalla. Konal se u města Norrköping.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Glastonbury zneužil stovky zahraničních dělníků. V Anglii uvízli i Češi

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články