Další útok v Mödlingu: Ženu napadli nezletilí Afghánci z azylového centra

ÚTOKY V RAKOUSKU

Další útok v Mödlingu: Ženu napadli nezletilí Afghánci z azylového centraNOVÉ
Rakouský Mödling. Foto: FOTO: Shutterstock.com.
Svět

lie Echo24

K nepříjemnému incidentu došlo v noci na pátek v rakouském Mödlingu. Ženu, která byla na procházce se psem, prý napadla skupina nezletilých migrantů z Afghánistánu. Útok byl sexuálně motivovaný, uvádí The Local.

Žena zatím zůstává v anonymitě. O skupině nezletilých Afghánců se ví, že pocházela z místního azylového centra. Tato skupinka prý začala ženu sexuálně obtěžovat. Jakmile se snažila útočníky od sebe odehnat, Afghánci přitvrdili na svých výpadech. Incidentu si všimla místní hlídka, která útočníky úspěšně dopadla.

K incidentu došlo týden před místním setkání mezi starostou, policií a charitativními organizacemi. Na setkání se má řešit právě zvyšující se množství problémů s afghánskými migranty ve městě.

Jedním z nich byl případ dívky, která byla sexuálně obtěžována na toaletě. Aktuální je i případ dvou mladých matek, které při procházce s kočárky musely čelit útoku za denního světla.

Starosta Mödlingu Hans Stefan Hintner uvedl: „Je to ostuda. Pokud to nepůjde jinak, musíme zařídit okamžitou relokaci všech nezletilých migrantů. Navzdory jiným úspěšným integračním projektům.“

Starosta předpokládá, že se na blížícím jednání najde úspěšné řešení na současné palčivé problémy. Podle posledních zpráv se však případné zrušení azylových center ve městě řešit nebude.

Čtěte také: Zmatek, fraška? Rakousko zvažuje odložení prezidentských voleb

Proti migrantům. Britové postaví v Calais čtyři metry vysokou zeď