1 Islamistické násilí

150 žen odmítlo sňatek s bojovníky IS, všechny popravili

NOVÉ

Islámský stát (IS) popravil v Iráku nejméně 150 žen, protože se odmítly provdat za jejich bojovníky. Některé z nich byly těhotné. Potom je pohřbili do hromadného hrobu. 

Irácké ministerstvo pro lidská práva v úterý ve svém prohlášení uvedlo, že bojovníci IS zaútočili na ženy v provincii Anbár na západě Iráku. Jelikož se ženy odmítly za islamisty provdat, IS je popravil. Poprava měla proběhnout ve jménu Abu Anase Al-Libi, libyjského teroristy, který se v roce 1998 účastnil bombových útoků na dvě americká velvyslanectví v Africe. Informovala o tom turecká média a také britský Independent. 

„Nejméně 150 žen, včetně těhotných žen, bylo ve jménu Abu Anase Al-Libi popraveno ve městě Fallúdža bojovníky IS poté, co odmítly džihadistické manželství,“ píše se v prohlášení. „Mnoho rodin muselo také utéct z města Al-Wafa, protože stovkám obyvatel bylo vyhrožováno smrtí.“

Džihadisté tak pokračují ve svém řádění v provincii Anbár. Na začátku listopadu zabili nejméně 200 členů sunnitského kmene Albu Nimr, který hrál velkou roli v boji proti Al-Kájdě a který se postavil proti IS. Jen za listopadu přitom zabili 5 tisíc lidí. 

Radikálové z hnutí Islámský stát ovládají asi třetinu Iráku a rozsáhlé oblasti na severovýchodě Sýrie.

Čtěte také: Islamisté sílí. Jen za listopad zabili 5 000 lidí


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.