1 Trest pro řidiče

Za zdvižený prostředník hrozí Britovi v Dubaji půl roku vězení

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Přísný trest hrozí 23letému IT specialistovi Jamilu Ahmedu Mukadamovi poté, co v incidentu na silnici ukázal jednomu z účastníků provozu urážlivé gesto – zdvižený prostředník. Učinil tak na konci dovolené v únoru letošního roku, a to během cesty na letiště. Když se však v září do země znovu vrátil, zatkli ho během imigrační kontroly policisté a dali do vazby s vrahy a násilníky, informuje server Independent.

Později sice Mukadama propustili, ale zbavili jej pasu, což mu znemožňuje opustit zemi. Řidič, kterému ukázal obviněný zmíněné gesto, se na něj prý se svým autem „lepil“ a blikal na něj.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Radha Stirling, která v případu asistuje, řekla podle serveru, že urážky nebo hanobení jsou v zemi ilegální. „Zažili jsme spoustu případů, kdy frustrace v dopravě vedly až k zatčení,“ řekla listu The Sun. Z toho důvodu právnická firma Stirling Haigh varuje návštěvníky Dubaje, že chování, které je v jejich zemích  běžné, zde nebude tolerováno. Přesto však Stirling doufá ve shovívavost soudu, jehož výsledkem by mohla být nanejvýš pokuta.

Téměř stejný případ se stal roku 2011, kdy byl přední britský chirurg Joseph Nunoo-Mensah zadržen kvůli vztyčenému prostředníčku na jiného řidiče. Obviněný z „veřejné nemravnosti“ posléze dostal pokutu.

Dubaj je podle společnosti Foreign Office (FCO) po španělském Alicante (655) druhou destinací v počtu zatčených Britů za poslední rok a půl, a to s číslem 524. Těsně za Dubají je v počtu zatčených Bangkok, Miami a Malaga.

Čtěte také: V Dubaji hořel jeden z největších obytných mrakodrapů světa

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.