S Babišem na věčné časy a nikdy jinak! Prahou prošli recesisté

S Babišem na věčné časy a nikdy jinak! Prahou prošli recesistéFOTO UVNITŘ
Domov

PRŮVOD RECESISTŮ

Barbora Pánková

Každý den s koblihou a nikdy jinak, Řepka olejka volí Andrejka, Ať žije vodňanské kuře a mír nebo Úkoly EET věrně plníme. Taková hesla provolávali účastníci protestu, kteří prošli na prvního máje centrem Prahy. Na recesistickou akci, kterou si organizátoři dělali legraci z ministra financí Andreje Babiše (ANO), dorazilo několik desítek lidí.

Průvod vyrazil kolem 16. hodiny z náměstí Republiky za bouřlivého potlesku po každém zvolaném heslu. Kromě transparentů s nápisy jako S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak! nebo V Čapím hnízdě s Andrejem, my se dobře pomějem! nesli recesisté také mávátka v podobě párků a koblih.

Foto:

Foto: Echo24/Barbora Pánková

Protestující pokračovali ulicí Na Příkopě směrem k Staroměstskému náměstí. Cestou budili zájem kolemjdoucích i turistů, kteří si je fotili a natáčeli. Akce skončila soutěží v pojídání koblih a předčítáním oslavných básní adresovaných Babišovi. Na protest dohlíželo několik policistů.

Zdaleka ne všem ale bylo podle organizátorů jasné, že se jedná o recesi. „Vysvětloval jsem turistům, o co se jedná, tak ti nám fandili. Přibližoval jsem jim Babiše k Berlusconimu (bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, který v době vlády vlastnil řadu médií - pozn. red.). Na začátku mi říkali kolegové, že někteří se ptali, jestli je to pro, nebo proti,“ řekl jeden z organizátorů Michal Majzner pro internetový deník Echo24.

Foto:

Foto: Echo24/Barbora Pánková

Organizátoři ve svém prohlášení uvedli, že akci uspořádali i kvůli nadcházejícím parlamentním volbách, ve kterých dávají průzkumy veřejného mínění velkou šanci právě Babišově hnutí ANO a tím i šanci jeho šéfovi stát se premiérem. „Stojíme jen krůček od toho, aby se vše opakovalo. Sice v tmavě modré, ale přesto díky člověku, který se za té minulé – rudé – totality měl více než dobře,“ uvedla další z organizátorů Šárka Fialová.

Událost, nazvanou symbolicky kvůli datu Svátek práce Andreje Babiše, pořádali členové spolků Politika a Svědomí, Open Doors, Kaputin a East European Information Centre (EEIC), kteří se společně hlásí ke značce Občanský budíček.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Anarchisté v Praze žádali konec práce žen. Promluvil i Dienstbier

Související články