Novinář Motejlek opouští server Motejlek.com

Majitel už nebude psát pro svůj server

Novinář Motejlek opouští server Motejlek.comNOVÉ
Nerozlučná dvojice Miroslav Motejlek a Petr Skočdopole ví, co je dolce vita. Foto: Foto: Facebook Miroslava Motejlka
1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Známý ekonomický novinář Miroslav Motejlek, který sedm a půl roku provozoval svůj úspěšný server Motejlek.com, ve čtvrtek oznámil, že zde jako autor končí. Spolu s ním už nebude pro server pracovat ani jeho kolega Petr Skočdopole. Končí tak jediní autoři serveru Motejlek.com.

Za odchodem Motejlka a Skočdopoleho stojí podle informací Echo24.cz spory s menšinovým podílníkem Motejlek.com miliardářem Ondřejem Tomkem. Oba autoři odchod ze společnosti oznámili společníkovi už před dvěma týdny. Motejlek rezignoval také na funkci jednatele a na čtvrteční valné hromadě byl do této funkce zvolen Branislav Gordan, dlouholetý Tomkův spolupracovník. Motejlek si ovšem ve společnosti ponechává svůj většinový podíl.

Podle informací Echo24.cz společnost pod Motejlkovým vedením dosáhla loni tržeb 15,5 milionu korun a zisku 4,6 milionu. Motejlek.com patřil k nejúspěšnějším mediálním projektům posledních let. „Společně připravíme nový projekt,“ oznámili oba odcházející novináři.

Motejlek založil server na podzim 2008 poté, co odešel z časopisu Týden. Ondřej Tomek, který zakládal Centrum.cz a následně jej s velkým profitem prodal, vstoupil do společnosti Motejlek.com zhruba po ročním fungování. Koupil 34% podíl. Skočdopole redakci posílil asi před čtyřmi lety.

Sdílet:

Hlavní zprávy

ekonomika