1 Vojenská technika

Čína zařadila do služby „neviditelný“ letoun nové generace

, NOVÉ

Témata: , ,

Čínská armáda zařadila do aktivní služby svou novou „neviditelnou“ stíhačku J-20. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na čínskou veřejnoprávní televizi CCTV. Tento bojový letoun, který je vybaven střelami dlouhého doletu a který lze jen obtížně zachytit radary, je považován za symbol snahy Pekingu modernizovat a zvýšit své vojenské kapacity.

Čína poprvé předvedla letoun stealth páté generace loni v listopadu na přehlídce ve městě Ču-chaj v jihočínské provincii Kuang-tung.„Neviditelná“ stíhačka J-20 se podle některých expertů podobá stíhacímu letounu F-22 Raptor, který je ve výzbroji americké armády.

Čína vyvíjí rovněž další neviditelný letoun F-31, který je prý zamýšlen především pro export.

Čtěte také: Rusko začíná výrobu „neviditelného“ bombardéru. Unese 30 tun výzbroje

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.