1 Uprchlická krize

Vedení Europolu: Mezi běžence pronikají teroristé

, NOVÉ

Témata: ,

Islámští teroristé zneužívají nynější uprchlickou krizi, aby se dostali do Evropské unie. Během slyšení v Evropském parlamentu to dnes prohlásil šéf protiteroristické sekce Evropského policejního úřadu (Europol) Manuel Navarette Paniagua. Přesné počty islamistů ale podle gentury ANSA nezná.

„Teroristé využívají migrační vlnu, aby infiltrovali do EU,“ řekl Paniagua. „Nemáme systematické údaje, ale činí tak. To je důvod, proč zástupci Europolu jsou rozmístěni spolu s kolegy z Frontexu v hotspotech na čtyřech řeckých ostrovech a na Sicílii,“ dodal. Hotspoty jsou registrační místa pro běžence.

Paniagua také řekl, že zodpovědnost mají členské státy, které musejí rozhodnout, jak s podezřelými naložit.

Paniagua není jediný, kdo o pronikání radikálů a teroristů do EU mezi žadateli o azyl hovoří. Obdobná prohlášení učinili i někteří politici a představitelé výzvědných služeb. Například loni v listopadu šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen řekl, že do Evropy pronikají radikálové z takzvaného Islámského státu (IS), kteří zde plánující útoky.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.