1 Ruský ministr obrany

Letouny NATO v Pobaltí nás ohrožují, tvrdí ruský ministr Šojgu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Přítomnost letounů NATO ve vzdušném prostoru pobaltských států podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgua ohrožuje ruskou národní bezpečnost. Šojgu to podle agentury TASS řekl v Moskvě na zahájení konference o mezinárodní bezpečnosti.

Letecká mise NATO ve vzdušném prostoru Pobaltí podle Šojgua vytvořila takzvanou zónu omezeného přístupu, která obklopuje Kaliningradskou oblast a Baltské moře. „Akce NATO považujeme za narušení rovnováhy sil v regionu a za vytvoření hrozby pro ruskou bezpečnost,“ řekl ministr.

Do letecké mise NATO v Pobaltí se zapojuje i česká armáda. České letouny pobaltský vzdušný prostor střežily už několikrát a v rámci příští zahraniční mise by se měly do Pobaltí vrátit. Jeho vzdušný prostor by podle náčelníka generálního štábu české armády Josefa Bečváře opět střežilo pravděpodobně v roce 2019.

Aliance se loni rozhodla posílit východní křídlo NATO kvůli rostoucím obavám východních členů z Ruska. Do Pobaltí a Polska proto vyslala čtyři mnohonárodní prapory.

Čtěte také:

Ruský ministr obrany Šojgu nečekaně přiletěl za Asadem

Rusko špehovalo e-maily příslušníků dánské armády

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.