4 Drastický film

Feministicko-kanibalský film v kinech: Lidé omdlévají a zvrací

, NOVÉ

Témata: , ,

Amputované končetiny, napůl snědené mužské tělo, lidské orgány na talíři, explicitní sex – co jiného čekat od krvavého hororu. Diváci filmového festivalu v Torontu na půlnočním promítání francouzského filmu Raw věděli, do čeho jdou, někteří to však přesto nevydrželi. Kvůli drastickým scénám omdleli a museli je ošetřit přivolaní lékaři, píše The Independent o tom, co způsobil nový film.

Zápletka je vlastně docela úsměvná. Vegetariánská studentka veteriny se na začátku studia účastní bujarého zahajovacího večírku. Po krvavém rituálu, v němž musí mimo jiné okusit syrová játra, se z ní postupně stává kanibalka libující si v lidském i zvířecím mase. Zahraniční média film popisují jako feministicko-kanibalský.

Film je však natolik explicitní, že pro některé diváky na filmovém festivalu v kanadském Torontu to bylo moc. Několik z nich omdlelo. „Musela být přivolána záchranka, protože pro některé lidi byl film příliš,“ potvrdil mluvčí torontského festivalu Ryan Werner. Podle některých diváků dokonce někteří lidé zvraceli.

Film Raw režírovala Francouzka Julie Ducournau, pro kterou je to první velký film. Velmi se prý těšila, jak bude obecenstvo reagovat. Horor byl poprvé promítán na festivalu v Cannes letos v květnu, kde získal příznivé ohlasy. Nyní poputuje na další filmové festivaly.

Podle mluvčího festivalu v Torontu Ryana Wernera je to teprve podruhé, co nějaký film na festivalu vyvolal podobné reakce. Poprvé se to prý stalo u promítání filmu Antikrist v roce 2009, který režíroval slavný dánský režisér Lars Von Trier.

Čtěte také: Francouzi řeší, co s filmem, který ‚předpověděl‘ útok v Nice

,