70 ran bičem a ukřižování: trest za porušení ramadánu v IS

70 ran bičem a ukřižování: trest za porušení ramadánu v ISNOVÉ
Svět

KRUTÉ TRESTY IS

df Echo24

Krutý trest uložil samozvaný Islámský stát (IS) třem mužům, kteří porušili půst během muslimského svátku ramadán. Po několikahodinovém držení v klecích je čekalo 70 ran bičem a nakonec byli ukřižováni. Vloni bylo za stejný prohřešek v IS ukřižováno 94 lidí včetně pěti dětí.

Dva muži byli ukřižováni údajně přímo před policejní stanicí v syrském městě Al Mayadin, píše britský deník The Independent. Stejný trest stihl provinilce v nedalekém Bukamalu. Všichni tři byli drženi v klecích, načež obdrželi 70 ran bičem a následně byli ukřižováni. Podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) zvolili členové IS takový trest pro výstrahu ostatním.

Provinili se konzumací jídla a pití během dne, což je momentálně muslimům zapovězeno kvůli probíhajícímu svátku ramadán, který trvá jeden měsíc. Rami Abdelrahman ze Syrské organizace pro lidská práva se sídlem v Londýně řekl, že podle jeho informací se podobné případy udály před několika dny i v baště IS Rakce.

Podobné tresty uděloval IS v průběhu ramadánu i vloni. Podle SOHR bylo tehdy v průběhu celého měsíce ukřižováno 94 lidí včetně pěti dětí.

Nedávno byl v Pákistánu za stejný prohřešek bit postarší hinduista. Policista odpovědný za tento trest byl však nyní vzat do vazby.

Čtěte také: Brutální čistka v IS: islamisté popravují špiony

Čtěte také: Ramadán za polárním kruhem: muslimové hladoví 23 hodin

Čtěte také: Asad se po letech probil přes islamisty do regionu Rakka

Čtěte také: Ve věznicích syrského režimu kvůli mučení zahynulo 60.000 lidí

Související články