Na Stropnického dům letěly čtyři láhve s hořlavinou

Útok na ministra?

Na Stropnického dům letěly čtyři láhve s hořlavinouNOVÉ 1
Domov

Monika Zavřelová

Zápalné láhve, které v neděli ráno neznámý pachatel hodil na dům ministra obrany Martina Stropnického, obsahovaly hořlavou směs. Deníku ECHO24.cz to potvrdil tiskový mluvčí Policie ČR Tomáš Hulan. „Policie bude útok vyšetřovat jako trestný čin obecného ohrožení ve stádiu pokusu,“ dodal.

„Ze závěru znalců z oboru chemii vyplývá, že láhve, které byly hozeny na dům ministra obrany Martina Stropnického, obsahovaly hořlavou směs,“ řekl Hulan. Podle informací policie byly na dům hozeny celkem čtyři lahve.

„Jelikož jsme na samotném prvopočátku vyšetřování, nebudeme zveřejňovat další okolnosti případu,“ oznámil Hulan. Podle informací deníku Právo dopadly láhve na terasu domu, ale nevybuchly v plné síle a plameny se podařilo po chvíli uhasit.

Stropnický: „Nejde o situaci, která by byla pro mě, nebo mojí rodinu běžná.“

„Takové věci se na české politické scéně naštěstí nestávají často. Bohužel to nasvědčuje radikalizaci určitých názorových skupin, které stojí proti hodnotám, jež zastáváme. Pro mě to je vlastně potvrzení správnosti nastaveného kurzu Ministerstva obrany, které vedu. Samozřejmě ale nejde o situaci, která by byla pro mě, nebo mojí rodinu běžná,“ komentuje incident Martin Stropnický.

Útoky se množí: Babiš i Chovanec

Policie se na přelomu roku zabývala také podezřelou zásilkou určenou a ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Přišla mu ze Slovinska na jeho domácí adresu a obsahovala smrtelnou dávku jedu. Podezřelého Itala policie ve Slovinsku v prosinci zadržela.

Několik dní předtím přišla na ministerstvo vnitra Milana Chovance (ČSSD) obálka s kyanidem. Vláda tehdy kvůli zásilkám přijala další bezpečnostní opatření, nezveřejnila je. Další zásilky doručené na Hrad a do televize Prima toxické nebyly. Policie prozatím nechce potvrdit ani vyvrátit, zdali útok na dům Stropnického s výše zmíněnými útoky nějak souvisí.

Čtěte více: Na dům ministra Stropnického hodili zápalné láhve