1 Spor o značku

Bývalá šéfka AfD Petryová prohrála soud s touto stranou

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalá předsedkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová v úterý prohrála soud s touto stranou, a nebude tak pro svůj nový politický projekt moci používat chráněnou značku Modrá strana. Verdikt ve sporu vyřkl soud v Mnichově.

Třiačtyřicetiletá Petryová, která v čele AfD stála do parlamentních voleb v září 2017, si v říjnu téhož roku u německého úřadu pro patenty a značky zaregistrovala jméno a logo Modré strany. Zhruba dva týdny před ní si ale podobnou značku Modří zaregistrovala i AfD, která proto požadovala, aby Petryová tu svou nemohla používat.

„Po naší předběžné poradě vidíme nebezpečí záměny podle zákona o značkách,“ konstatovali soudci už v listopadu, kdy případ začali řešit. V úterý tento svůj názor potvrdili a registraci Petryové označili za neplatnou. Zároveň ale poznamenali, že jméno své politické strany měnit nemusí, jen ho nemůže mít registrované jako chráněnou značku.

Po bouřlivém rozchodu s AfD, která se podle Petryové posunula příliš doprava, politička na rozdíl od své bývalé strany, která už je vedle parlamentu zastoupena i ve všech 16 zemských sněmech, nezaznamenala žádný výrazný úspěch. Ve Spolkovém sněmu není Petryová členkou žádné frakce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Z Německa ve velkém mizí ojeté diesely, nejčastěji do východní Evropy

Polští policisté prošetřují protest krajní pravice před někdejším koncentrákem v Osvětimi

,