1 Spor o značku

Bývalá šéfka AfD Petryová prohrála soud s touto stranou

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalá předsedkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová v úterý prohrála soud s touto stranou, a nebude tak pro svůj nový politický projekt moci používat chráněnou značku Modrá strana. Verdikt ve sporu vyřkl soud v Mnichově.

Třiačtyřicetiletá Petryová, která v čele AfD stála do parlamentních voleb v září 2017, si v říjnu téhož roku u německého úřadu pro patenty a značky zaregistrovala jméno a logo Modré strany. Zhruba dva týdny před ní si ale podobnou značku Modří zaregistrovala i AfD, která proto požadovala, aby Petryová tu svou nemohla používat.

„Po naší předběžné poradě vidíme nebezpečí záměny podle zákona o značkách,“ konstatovali soudci už v listopadu, kdy případ začali řešit. V úterý tento svůj názor potvrdili a registraci Petryové označili za neplatnou. Zároveň ale poznamenali, že jméno své politické strany měnit nemusí, jen ho nemůže mít registrované jako chráněnou značku.

Po bouřlivém rozchodu s AfD, která se podle Petryové posunula příliš doprava, politička na rozdíl od své bývalé strany, která už je vedle parlamentu zastoupena i ve všech 16 zemských sněmech, nezaznamenala žádný výrazný úspěch. Ve Spolkovém sněmu není Petryová členkou žádné frakce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Z Německa ve velkém mizí ojeté diesely, nejčastěji do východní Evropy

Polští policisté prošetřují protest krajní pravice před někdejším koncentrákem v Osvětimi

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.