Tlačila Kleslová na dozorčí radu ČEZ? Bude to řešit ANO

Nahrávka s Wagenknechtem

Tlačila Kleslová na dozorčí radu ČEZ? Bude to řešit ANONOVÉ 1
Domov

Vedení hnutí ANO se bude zabývat nahrávkou, podle které místopředsedkyně hnutí Radmila Kleslová vyvíjela nátlak na dozorčí radu firmy ČEZ. Napsal to dnes server Neovlivní.cz, který nahrávku zveřejnil. Předseda ANO Andrej Babiš ČTK potvrdil, že se za týden vedení ANO kvůli Kleslové sejde. Kleslová na nahrávce přesvědčuje členy rady, aby se nezabývali smlouvou o spolupráci její advokátní kanceláře s ČEZ.

Babiš označil vystupování starostky Prahy 10 Kleslové za nepřípustné a chce ho projednat na schůzi předsednictva ANO příští úterý. „Bude nejen o tom, ale také o působení našich zastupitelů v orgánech společností s majetkovou účastí státu, krajů, měst a obcí,“ řekl ČTK.

Na nahrávce Kleslová mluví s členem dozorčí rady ČEZ a bývalým náměstkem Babiše na ministerstvu financí Lukášem Wegenknechtem. Snaží se ho přesvědčit, že členové dozorčí rady by se její smlouvou se společností neměli zabývat, protože je to politicky nevhodné. Konkrétně jmenuje jednoho z členů rady Jiřího Tyce, který podle ní zveřejnil detaily smlouvy v médiích. Sám Tyc serveru Neovlivní.cz řekl, že Kleslová se pokoušela na něj vyvíjet nátlak.

Více čtěte: Kleslová nakonec poslechla. V ČEZ skončí už v září

Prací pro ČEZ si Kleslová podle serveru vydělala měsíčně 100 000 korun. Babiš nejprve po zveřejnění informací o dohodě Kleslové s ČEZ prohlásil, že nevidí důvod, aby záležitost řešil. Později ale Kleslovou vyzval, aby smlouvu okamžitě ukončila. Na začátku září Kleslová požádala ČEZ o ukončení spolupráce. S firmou se dohodla, že smlouva skončí k 30. září.