Velký návrat. Exposlanec Šťastný míří do vedení Pojišťovny VZP

Nová pozice ve VZP

Velký návrat. Exposlanec Šťastný míří do vedení Pojišťovny VZP 1
Domov
Sdílet:

Bývalý poslanec Boris Šťastný usedne v představenstvu Pojišťovny VZP. Někdejší zdravotnický expert ODS přitom musel začátkem roku vyklidit pozici ve správní radě VZP. Na novou funkci přítele exprezidenta Václava Klause upozornil server Aktuálně.cz, Šťastný zprávu deníku ECHO24.cz potvrdil.

„Poté, co Česká národní banka schválila mé jmenování, jsem rád, že budu moci komerční Pojišťovně VZP, mající řadu obchodních aktivit ve zdravotní sféře, nabídnout své patnáctileté zkušenosti z oblasti řízení a organizace zdravotnictví,“ uvedl Šťastný pro ECHO24.cz. „Tuto pozici budu vykonávat vedle profese lékaře a nezávislého poradce ve zdravotnické oblasti,“ doplnil.

Pojišťovna VZP je dceřinou společností VZP. V nabídce má například cestovní nebo úrazové pojištění, ale také pojištění cizinců. Na její fungování dohlíží centrální banka. Šťastný je matadorem v působení na postech souvisejících se zdravotnictví. A nic na tom nezměnil ani jeho loňský odchod z ODS, po kterém občanští demokraté odmítli prodloužit Šťastnému misi ve správní radě největší tuzemské pojišťovny. Exposlanec předtím stejnou funkci vykonával osm let.

Šťastný patří mezi blízké přátele bývalého prezidenta Václava Klause. Kriticky se vymezoval ve chvíli, když před dvěma lety tehdejší koalice v čele s ODS prosazovala ve sněmovně daňový balíček, který mimo jiné zaváděl dodatečný odvod pro lidi s příjmy nad 100 tisíc korun.

Šťastný kritizoval ODS za zvyšování daní

Dlouholetý zastupitel na Praze 10 vstoupil v roce 2006 do sněmovny. Nejdřív byl místopředsedou zdravotnického výboru, pak mu šéfoval. Kromě toho se dostal také do čela pražské organizace ODS, v této funkci ale skončil po sporech s bývalým primátorem Prahy Bohuslavem Svobodou.

Šťastný patří mezi blízké přátele bývalého prezidenta Václava Klause. Kriticky se vymezoval ve chvíli, když před dvěma lety tehdejší koalice v čele s ODS prosazovala ve sněmovně daňový balíček, který mimo jiné zaváděl dodatečný odvod pro lidi s příjmy nad 100 tisíc korun. Občanští demokraté podle něj tehdy popřeli své vlastní principy. Mezi exposlance, kteří s premiérem Petrem Nečasem (ODS) vyjednávali posty ve státní správě výměnou za složení mandátu, ale nepatřil.

V ODS Štastný opakovaně volal po Klausově návratu do strany. Z řad občanských demokratů loni ale sám vystoupil. Před sněmovními volbami usiloval o to, aby se bývalý prezident postavil do čela nově vzniklé strany. S blokem Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové se ale Šťastný na kandidatuře nedomluvil.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit