1 Uprchlíci v Německu

V odsunu odmítnutých žadatelů o azyl Německo selhává. Nedaří se ani motivovat migranty k odchodu

, NOVÉ

Témata: ,

Počet odmítnutých žadatelů o azyl, kteří dobrovolně opustili Německo, loni znovu výrazně klesl. Zatímco v roce 2017 jich bylo kolem 29 500, loni už jen 15 962, jak s odvoláním na německéministerstvo vnitra informuje deník Die Welt.

Neúspěšné uchazeče o azyl se spolková republika k dobrovolnému návratu do zemí původu snaží motivovat zvýšenou podporou – například programem, v němž mají občané zhruba 45 zemí nárok na finanční pomoc 800 eur (20 590 Kč), pokud Německo sami opustí v určitém termínu od zamítnutí azylové žádosti.

Ani takové akce, k nimž loni patřila i pomoc s ubytováním v domovské zemi, ale zatím – zdá se – nemají kýžený dopad. Ještě v roce 2016 jich sice využilo kolem 54 000 migrantů, od té doby se ale tento počet prudce zmenšil.

Klesá – i když mírněji – také počet neúspěšných žadatelů o azyl, které Německo deportuje. V roce 2016 jich bylo 25 375, předloni 23 966 a loni kolem 23 500.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Migranti jeví o Německo menší zájem. Imigrace i loni roce klesla. Stále jde hlavně o vyznavače islámu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.