Kam se hrabe 11. září, migrační krize je horší, říká Alexandr Vondra

Debata pravicových politiků

Kam se hrabe 11. září, migrační krize je horší, říká Alexandr VondraNOVÉ 1
Domov
Karolína Vaverková
Sdílet:

Multikulturalismus nevede k integraci, ale k vytlačování menšin do uzavřených komunit. Z Německa, původně vůdce Evropské unie, se stala země, která prosí o solidaritu. Řešení uprchlické krize spočívá na národní úrovni, na evropské vznikají špatná, nebo žádná. To i další padlo v debatě o migrační krizi a mezinárodní politice mezi předsedou ODS Petrem Fialou a bývalým velvyslancem ve Spojených státech a exministrem obrany Alexandrem Vondrou (ODS). Diskutovali v Tugendhatově vile v Brně.

„Neumím šířit dobrou náladu a nic pozitivního neřeknu. Rád jsem se stáhl z top veřejné sféry. Politik musí umět vzbuzovat naději a to já dnes věrohodně neumím,“ oznámil hned na počátku Vondra. Hovořil o zlomových bodech posledních 25 let. Prvním byl teroristický útok na Spojené státy z 11. září 2001, druhým ekonomická krize odstartovaná v roce 2008.

„Možná ale největším bodem zlomu je to, co vidíme teď. Masivní přesuny obyvatel a přístup západní civilizace k takovému problému je to, co je vážnější,“ varoval Vondra. Nejvážnější hrozbou západní společnosti dle Vondry dnes není ani Putin či globální oteplování, ale společnost, která je ideologicky v zajetí ochrany menšiny, ve které se ztrácí většina. „Neomarxismus se vrací zpátky, zabalený do ideologie politické korektnosti a multikulturalismu,“ řekl Vondra.

Fiala kritizoval Evropskou unii za to, že do řešení ekonomické krize Řecka investovala přes osmdesát miliard eur, zatímco na migrační krizi doposud poslala devět miliard. Do Unie se obul i za nedostatek úsilí uprchlickou krizi řešit. Smysluplná řešení navíc nevychází z evropské, ale národní úrovně. Byly to země mimo EU, které navrhly zastavení balkánské cesty, zatímco Brusel přišel s konfliktními kvótami. Zdůraznil, že to byla ODS, která jako jediná navrhla řešení uprchlické krize na úrovni národního státu i Evropské unie. ODS prosazuje mimo jiné posílení ochrany vnějších hranic EU i za pomoci vojenských prostředků a urychlení návratu uprchlíků do bezpečných zemí jejich původu.

Debatu organizovaly think tank Pravý břeh a brněnské Centrum pro studium demokracie a kultury. 

Čtěte dále: Šéf Britské obchodní komory podpořil Brexit. A rezignoval

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články