„Pane premiére, odstupte!“ vyzývají Realisté Sobotku

Realisté chtějí odchod Sobotky

„Pane premiére, odstupte!“ vyzývají Realisté SobotkuNOVÉ
Petr Robejšek Foto:

FOTO: Jan Zátorský

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Strana Realisté žádá, aby premiér Bohuslav Sobotka odešel z politické scény. Ve svém oficiálním prohlášení zároveň vítají odchod Andreje Babiše z postu ministra financí a české politice by podle nich nejvíce prospělo úplné zmizení Babiše z politiky.

Podle Realistů je nyní řada na Bohuslavu Sobotkovi. „Realisté znovu vyzývají Bohuslava Sobotku, aby rezignoval na post předsedy vlády České republiky. Je to totiž především on, kdo nese osobní odpovědnost za katastrofický stav české politické scény. Byl to on, kdo pozval Andreje Babiše do vlády a tři a půl roku ve vlastním zájmu ignoroval jeho skandály,“ uvedli.

Politická strana Petra Robejška také kritizuje premiérovo řízení vlády, o níž tvrdí, že jejím jediným politickým smyslem bylo vydržet celé volební období. Současnou vládní krizi srovnávají s vládou ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, kdy podle nich klesla česká politika na úplné dno.

„Pane premiére, v zájmu České republiky a politické kultury prosím rezignujte a opusťte českou politiku spolu se svým politickým partnerem Andrejem Babišem,“ napsal sbor zakladatelů Realistů.

Čtěte také: Vyšší platy, bez eura, ale se zbraní v ruce. Realisté představili svůj program

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články