ANO nominovalo do Rady ČTK Petra Žantovského

Kontroverzní nominace

ANO nominovalo do Rady ČTK Petra ŽantovskéhoNOVÉ
Petr Žantovský v roce 2007 Foto:

Printscreen: Česká televize

1
Domov

ošm

Hnutí ANO nominovalo do rady České tiskové kanceláře (ČTK) novináře Petra Žantovského, informuje web Česká Média. Petr Žantovský často vydává své články na webu Parlamentní listy, je spoluzakladatelem kontroverzní Krameriovy ceny a bojuje proti České televizi.

Kromě hnutí ANO do rady ČTK nominovaly své kandidáty také ČSSD a TOP 09. Petr Žantovský nejčastěji vystupuje na webu Parlamentní listy, kde často útočí na údajnou předpojatost České televize a vyzývá k neplacení koncesionářských poplatků, zastává se šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Žantovský je spoluzakladatel Krameriovy ceny pro nezávislou žurnalistiku. Tu uděluje „Asociace nezávislých médií“, což je ve skutečnosti sdružení konspiračních a proruských webů.

Kromě Žantovského do Rady ČTK byli nominováni Jakub Štědroň za ČSSD a Jan Wintr za TOP 09. Poslanecká sněmovna volí z navržených kandidátů dva nové členy rady. V prvním kole neuspěl nikdo, všichni kandidáti postoupili do druhého kola, které by se mělo uskutečnit v prvním záříjovém týdnu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Rada ČT: vypadl Pačes, šanci má Doktor, Cílek či Šarapatka