Pozor na mobil ve vaně. Mladé Rusce přivodil smrt

Utopený mobil zabíjel

Pozor na mobil ve vaně. Mladé Rusce přivodil smrtNOVÉ
Ilustrační foto Foto: apple.com
Svět

oj Echo24

Že se brát elektronické zařízení do vany nevyplácí, potvrzuje případ smrti mladé Rusky. Jevgenija S. si dopřávala koupel, zatímco brouzdala po ruské sociální síti VKontakte. Její iPhone, který si neprozíravě zapojila do nabíječky, jí v nestřeženém okamžiku upadl do vany a ženu následně usmrtil zásah proudem, informují The Moscow Times.

Vypadá to jako špatný žert 21. století. Mnozí z nás si do vany nebo k ní berou nejrůznější elektronické zařízení včetně notebooků či telefonů, nehledě na koupelnová „klišé“ jako jsou fén či kulma. Jevgenija S. původem z Omsku si s sebou  do vany vzala svůj iPhone – a to rovnou připojený ke zdroji napájení.

Poté, co dle deníku Komsomolskaja Pravda brouzdala po ruské obdobě sociální sítě Facebook VKontakte, jí telefon spadl do vody. Ženu zabil zásah proudem právě z připojené nabíječky. Pokud by telefon nepřijímal v tu chvíli žádnou energii ze zásuvky, k neštěstí by nemuselo dojít.

„Přišel jsem dovnitř a spatřil ji ležící celou bledou ve vodě. Její telefon byl také pod hladinou,“ řekl deníku Komsomolskaja Pravda její o rok starší spolubydlící Jaroslav Dubinina. Vytáhl ji z vody, ale mladé ženě už nebylo pomoci: přivolaná záchranná služba po neúspěšných oživovacích pokusech pouze konstatovala smrt. Jen chvíli předtím byla ještě aktivní na sociální síti, jak dokládají zobrazené statusy.

Její nabíječka nebyla od společnosti Apple, která jí podle The Independent mohla zachránit život. Jevgenija používala nabíječku neoficiálního výrobce, který nedisponuje funkcí bezpečnostního odpojení od elektřiny.

V případě většího průtoku elektřiny či nestandardních napětí by se tak originální produkt od Applu měl odříznout od sítě, čímž nedisponují levnější nabíječky jiných výrobců. Neoriginální napájecí adaptéry mohou způsobit škodu nejen na životech, zaznamenány byly případy, kdy způsobily i „uvaření“ celého mobilního telefonu.

Čtěte také: Važte si svého iPhonu. Je za ním hodně práce. Otrocké

iPhone 6 zabodoval. Apple vyráží dech ve všech směrech