Hoteliér ve Špindlu měl málo hostů. Pozval proto lidi v nouzi

Pomoc bližnímu

Hoteliér ve Špindlu měl málo hostů. Pozval proto lidi v nouziNOVÉ
Domov

df Echo24

Hoteliér Alexandr Bílek měl na vánoční období nezvykle málo obsazených pokojů, a tak pozval prostřednictvím sociálních sítí na svůj hotel ve Špindlerově Mlýně opuštěné lidi v tíživé situaci. Za pár dní od sdílení se mu přihlásily tisíce lidí. Musel vybrat pouze 40 z nich, ale z akce má radost. Vše prý dopadlo přesně podle představ. Jenom o pokojskou, která s touto akcí nesouhlasila, přišel.

Oslavit Vánoce na hotel pana Bílka přijely převážně matky samoživitelky s malými dětmi v nouzi, autistické děti, osamocení lidé, nebo i pán, jemuž zbývá posledních pár měsíců života. Za normálních okolností by si takový hotel ve Špindlerově Mlýně nemohli dovolit, ale tento rok se jim dostalo běžné plné péče jako ostatním platícím hostům.

Pozvaní hosté si pochutnali na sváteční večeři s kaprem a salátem. Nikdo z platících hostů prý nechtěl pobyt zrušit, a tak měl Alexandr Bílek nakonec přeci jen plný hotel. Dnes na svém facebookovém profilu oznámil, že vše dopadlo přesně podle představ.

Jeho gesto přitom upoutalo pozornost mnoha lidí i médií. Vše to začalo tímto příspěvkem ze 17. prosince: „Pokud někdo ví o někom, kdo je úplně sám, nebo o někom, kdo na tom není nejlépe a velmi dlouho nikde nebyl, znáte někoho moooooc smutného, pokud potkáváte nějaké lidi bez domova, můžete jim nabídnout náš prvotřídní hotýlek na horách ve Špindlerově Mlýně na Vánoce ZDARMA. Uděláme jim tolik radosti, že na to nikdy nezapomenou. Pokud nebudou mít na dopravu, také to nějak uděláme.“

Tento příspěvek dosáhl dohromady přes 8,5 tisíc sdílení. Následně se prostřednictvím emailu ozvalo prý přes pět tisíc lidí s tipy a žádostmi o ubytování. Pan Bílek musel většinu z nich s lítostí odmítnout, jelikož odhadl, že bude moct přijmout pouze 40 z nich, aby stačila kapacita hotelu.

Lidé jeho gesto ocenili, ale našel se i někdo, kdo byl naopak proti. Pokojská kvůli této akci vůbec nenastoupila, což je podle hoteliéra ve finále dobře, protože by prý takového člověka stejně dlouho nesnesl.

Alexandr Bílek nabídl služby svého hotelu lidem v nouzi, přestože on sám zažívá ve svém podnikání špatné časy. Je prý několik stovek tisíc v mínusu. Dobře ale ví, že spousta lidí je na tom daleko hůř, než on. S partnerkou jsou vášniví cestovatelé a podívali se už do 99 zemí světa, zároveň mají čtyři adoptované děti v Africe.

„Lidé jsou všude perfektní, ať už jsou muslimové, nebo křesťané. A čím méně toho mají, tím více vám nezištně pomůžou. Snad nikde na světě se nemají lépe než my tady ve středu Evropy. Když někdo nadává, řeknu mu pár příběhů z cest,“ říká podnikatel.

Čtěte také: Do Špindlu přiteče miliarda korun

Čtěte také: Ve Špindlu stojí hlavní lanovka. Zřítila se konstrukce nástupu