Nahá místopředsedkyně? Svobodní se odstřihli od svlékacího videa

Provokativní video

Nahá místopředsedkyně? Svobodní se odstřihli od svlékacího videaNOVÉ
Pražská místopředsedkyně Strany svobodných občanů Ester Kaplánková Foto: Reprofoto YouTube/Ester Kaplánková
1
Domov

Jan Kálal

Pražská místopředsedkyně Strany svobodných občanů Ester Kaplánková se rozhodla názorně ukázat, kolik si toho bere stát od občanů. A ve videu na YouTube se postupně svlékla do naha, vnady jí zakrýval jen stranický tisk. Vedení Svobodných ale nápad, jak upozornit na vysokou daňovou zátěž, neocenilo. Předseda strany Petr Mach deníku ECHO24.cz řekl, že nechal z příspěvku stáhnout logo, protože na některé z příznivců by nahoty mohlo být příliš.

„Nenechte se státem obrat na daních až do naha!“ vzkázala Ester Kaplánková na svém Facebooku. Odkázala přitom na video, ve kterém jí postupně mizí oblečení. Po chvíli je tu ve spodním prádle, pak dokonce zmizí i to. Zůstanou jí jenom Svobodné noviny, které má přes ňadra.

Ženu vystřídá otázka: „Vám nevadí, že vám stát vezme polovinu toho, co vyděláte?“ A pak i propočet to, co všechno občané odevzdají státu. Nakonec přichází optimistický závěr se sdělením „Díky Svobodným nezůstanete nazí“. Po něm už je i dříve nahá Ester zahalená do stranické vlajky.

Mach: „Požádali jsme paní Kaplánkovou o to, aby video stáhla. A když ho znovu publikuje, aby bylo bez loga Svobodných a oficiální grafiky.“

Video se původně jmenovalo Svobodní: Nahá Ester upozorňuje na vysoké daně. A bylo opatřené logem politického uskupení. Nyní už je logo pryč a název je také jiný: Svobodná Ester upozorňuje na vysoké daně. „Požádali jsme paní Kaplánkovou o to, aby video stáhla. A když ho znovu publikuje, aby bylo bez loga Svobodných a oficiální grafiky,“ uvedl pro ECHO24.cz europoslanec a předseda strany Petr Mach.

„Mluvil jsem se členem Svobodných Pavlem Pešanem, který byl režisérem videa a umisťoval ho na web. Vyšli nám vstříc,“ zmínil Mach a dodal: „Nic proti té myšlence, ale přišlo nám moc ukazovat nahotu. Vím, že tam není paní Kaplánková úplně nahá, ale někomu by to mohlo připadat přes moc.“