1 Finanční pomoc OKD

Mládek: Nedáme žádné peníze OKD, když ho nevlastní Diamo

, NOVÉ

Témata: ,

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) nevidí důvod finančně pomáhat černouhelné společnosti OKD ve chvíli, kdy šachty nevlastní státní podnik Diamo.

Ministr to ve středu řekl novinářům v reakci na žádost OKD o státní pomoc 723 milionů korun na odstupné propouštěným zaměstnancům a technickou likvidaci Dolu Paskov. Diamo podle Mládka nabídlo za podnik korunu, nezávaznou nabídku předložilo 16. prosince.

„Pokud by si státní podnik Diamo koupil ty šachty, tak samozřejmě přebere zodpovědnost za technický útlum a přebere zodpovědnost za sociální programy. Pokud by stát ale v mezidobí poskytl veřejnou pomoc, tak by to vlastně pro Diamo zhoršil a poskytl by výhodu a peníze soukromému vlastníkovi,“ uvedl dnes Mládek.

OKD je od května v úpadku.

Čtěte také:

OKD požádalo vládu o 723 milionů. Jako pomoc na útlum v Paskově

Dohoda OKD s městem umožní rozšíření těžby v Karviné

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.