‚Bratříčku, zavírej vrátka!‘ Plzenští ultras zneužili Kryla

Proti uprchlíkům

‚Bratříčku, zavírej vrátka!‘ Plzenští ultras zneužili KrylaNOVÉ
Domov

kn Echo24

Skalní fanoušci fotbalového klubu Viktoria Plzeň zneužili slavnou píseň Karla Kryla, která se stala symbolem vzdoru proti okupaci sovětskými vojsky v roce 1968. Protiuprchlický transparent s heslem ‚Bratříčku zavírej vrátka!!‘ vytáhli plzeňští ultras na nedělním zápase s týmem Příbrami.

Postoj fanoušků Plzně ihned vyvolal debatu na sociálních sítích. „Jaký je rozdíl mezi českou a německou společností… Máme se ještě co učit!!! Ostuda!“ komentoval příspěvek jeden z uživatelů na Facebooku. „Proti emigrantům sloganem od emigranta Karla Kryla. To je vtip, ne?“ napsal další.

1939, 1968, 2015.Bratříčku zavírej vrátka!!

Posted by Ultras Plzeň on 13. září 2015

Ultras Plzeň současně na Facebooku odmítají fandit svému oblíbenému týmu ve čtvrtek při zápase s minským klubem Dinamo v rámci Evropské ligy. Jedno euro z každého prodaného lístku má totiž jít po vzoru německého klubu Bayern Mnichov na pomoc uprchlíkům.

„Ultras Plzeň odmítají použití peněz utržených za vstupenky jako injekce na podporu invazních vojsk zotročujících si v posledních týdnech Evropu. Z tohoto důvodu ruší choreografii plánovanou na čtvrteční utkání s Minskem, oznamuje že nebude na zápase organizovat fandění a vyzývá své přátele a sympatizanty k podpoře v této citlivé době, kdy je v ohrožení budoucnost naše a našich dětí,“ avizovali skalní fanoušci Plzně.

Ultras Plzeň odmítají použití peněz utržených za vstupenky jako injekce na podporu invazních vojsk zotročujících si v…

Posted by Ultras Plzeň on 12. září 2015

Minulý týden se špičky světového fotbalu totiž dohodly na tom, že uspořádají charitativní sbírku na pomoc běžencům. Každý z 80 fotbalových týmů, který se v základní skupině zúčastní Ligy mistrů a Evropské ligy, ze svých prvních domácích zápasů tak odevzdá jedno euro za každý prodaný lístek.

Organizátoři zvláštního fondu předpokládají, že vyberou dva až tři miliony eur. Z českých týmu se to týká Plzně, Sparty a Liberce.

Finanční pomoc běžencům v rámci sportovního prostředí započal jeden z nejslavnějších klubů světa Bayern Mnichov, který na krizi věnoval milion eur a také slíbil, že pro uprchlíky vytvoří tréninkový kemp. Následoval ho Real Madrid, který přispěl rovněž milion eur, nebo Mezinárodní olympijský výbor, který vyčlenil na podpůrné projekty 1,78 milionu eur.

Čtěte také: Bayern Mnichov věnuje na uprchlíky milion eur

Čeští fotbalisté to opět dokázali! Postoupili na Euro