1 Policejní zásah

VIDEO: Policisté brutálně mlátí bezdomovce, pak ho zastřelí

, UVNITŘ VIDEO

Šest příslušníku losangeleského policejního sboru (LAPD) v neděli ráno v centru města zastřelili nejméně pěti ranami po potyčce bezdomovce. Brutální zabití muže, který byl před několika měsíci propuštěn z psychiatrické léčebny, zachytil na videu jeden z kolemjdoucích.

Na nahrávce je vidět potyčka skupiny policistů s dvěma lidmi. Čtyři policisté drží bezdomovce na zemi, přitom ho opakovaně jeden z nich bije pěstí a ostatní se mu snaží držet končetiny. Další dva policisté pacifikují dalšího člověka, podle vzezření vypadá jako malý kluk. Ve chvíli, kdy padnou výstřely, akorát zakrývají výhled kamery. Podle příslušníků LAPD se bezdomovec vrhl po pistoli jednoho z policistů, proto ho nejméně ještě pěti výstřely zabili.

Nahrávka, kterou autor zveřejnil na Facebooku, vyvolala bouřlivé reakce. Lidé jsou šokováni, že k takovému násilí došlo na rušené ulici a za denního světla. Incident je další z řady násilností ze strany americké policie. 

Čtěte také: Američtí policisté zastřelili dalšího černocha. Nezastavil na stopce

Seržant Barry Montgomery, mluvčí LAPD televizní stanici LA KTLA, že incident bude náležitě prošetřen. „Vyšetřování potrvá dlouho, ale přijdeme tomu na kloub,“ uvedl Montgomery. Na základě usnesení soudu mají bezdomovci dovoleno na losangeleských ulicích spát mezi devátou večer a šestou ranní, přes den ale musí odejít.  

Čtěte také: Ministerstvo spravedlnosti USA chce očistit policistu z Fergusonu

VIDEO: Policista v New Yorku mlátil černošského teenagera

,