1 propaganda nevadí

Komunistická propaganda nevadí. Semelová výroky o Horákové zákon neporušila

, NOVÉ

Policie ve středu odložila případ komunistické poslankyně Marty Semelové kvůli jejím výrokům zpochybňujícím justiční vraždu Milady Horákové v pořadu ČT 24. Poslankyni hrozilo až deset let vězení za popírání zločinů komunismu. Znalec v oboru extremismu však neshledal, že by Semelová poručila zákon. Informaci potvrdil mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. 

Kontroverzní výroky Semelové padly v pořadu ČT 24 Hyde Park. Poslankyně zapochybovala, že přiznání Horákové ve vykonstruovaném procesu byla vynucená.

Horáková, účastnice protinacistického odboje a členka národních socialistů, byla v komunistickém politickém procesu odsouzena k trestu smrti a popravena.

Prohlásila také, že obsazení Československa vojsky Varšavského smlouvy v roce 1968 nebyla okupace, nýbrž mezinárodní pomoc. 

"Někdy se v těchto případech prokazuje porušení zákona poměrně obtížně," řekl  k případu žalobce Jan Petrásek. 

Městské státní zastupitelství v Brně přijalo po odvysílání pořadu dvě trestní oznámení, a to od starosty městské části Brno-Starý Lískovec Vladana Krásného (ODS) a od Dušana Makovského z iniciativy ProtiAlt. 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.