‚Uprchlíci jsou invazivní armáda!‘ Sobotkovi hackli Twitter

Úřad vlády podává trestní oznámení

‚Uprchlíci jsou invazivní armáda!‘ Sobotkovi hackli TwitterAKTUALIZOVÁNO 3
Domov

Filip Nachtmann

Premiéru a šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi ve středu někdo napadl jeho twitterový účet. V příspěvcích tak například píše, že ‚kdo podporuje uprchlíky, podporuje terorismus‘, že jsou uprchlíci ‚invazivní armáda‘ nebo že ‚demokratické elity devastují Evropu a je třeba pozvednout zbraně‘. Úřad vlády kvůli útoku podal trestní oznámení.

Falešné příspěvky se na Sobotkově profilu objevovaly zhruba od desáté hodiny odpolední vždy po několika minutách. Úřad vlády se nyní snaží útok zastavit. Sobotkův mluvčí Martin Ayrer už informoval, že úřad podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření na spáchání několika trestných činů.

Příspěvky z napadeného účtu se týkají především uprchlíků. „Uprchlíci jsou invazní armáda! Těch pár žen mezi nimi to jsou jen matky budoucích teroristů. Všichni co jim pomáhají pod gilotinu!“ píše se například v jednom z příspěvků. „Demokratické elity devastují Evropu. Není jiná možnost, než pozvednout zbraně, postavit gilotinu a vzít spravedlnost do svých rukou !“ dodává další. Později se na účtu začaly objevovat i tweety v angličtině.

Sobotka: Svou práci dělám dobře

Krátce po útoku se k napadení svého účtu vyjádřil i premiér Sobotka. A to na facebookovém profilu: „Pokud můj Twitter napadají neonacisté, pak to beru jako důkaz toho, že svoji práci dělám dobře. Přeji krásné Vánoce všem lidem dobré vůle, kteří odmítají šíření nenávisti, preferují lidskost a podporují demokracii.“

Kdo přesně za útokem stojí, není jasné. V jednom z tweetů se ale píše, aby se lidé přidali k Národní domobraně, na jejíž web se také odkazuje. Stejně jako na rasistický server White media.