Selfie a pivo k tomu. Politici sbírali hlasy na Colours of Ostrava

Politici na Colours of Ostrava

Selfie a pivo k tomu. Politici sbírali hlasy na Colours of OstravaNOVÉ
Jeden z mnoha politiků, který zavítal na Colours of Ostrava, vyfotil se s návštěvníky a dal si s nimi pivo. Podobně jako jeho političtí rivalové zavítal do Ostravy i Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Foto:

Foto: Facebookový profil Pavla Bělobrádka

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Ani o prázdninách čeští politici nepolevují v předvolební kampani na říjnové sněmovní volby. Představitelé hned několika parlamentních stran zavítali do Ostravy na tradiční červencový festival Colours of Ostrava, kde se nechali vyfotit na své sociální sítě, aby tak získali potenciální hlasy. V metropoli Moravskoslezského kraje se ukázali i někteří kandidáti na prezidentský úřad.

Právě končící týden je ve znamení tradičního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který probíhá už od středy. Přední čeští politici využili příležitosti a událost, na níž se pohybují tisíce lidí, zařadili do svého programu. Většina z nich však tvrdí, že do Ostravy nezavítali kvůli předvolební kampani. Například šéf ODS Petr Fiala připomněl, že na hudební festival jezdí tradičně, a že si chtěli se ženou „poslechnout Norah Jones a zažít zase na Colours dobré počasí.“ 

Do Ostravy přijel také předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který od svého vyhození z vlády nevynechá téměř žádný den, aby nesbíral hlasy mezi lidmi. Ve třetím největším městě České republiky podepisoval svou nedávnou vydanou knižní publikaci, projel se městskou hromadnou dopravou a neopomenul se usmát na desítkách selfie fotografiích.

Colours of Ostrava si nenechal ujít ani ostravský rodák a volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek (ČSSD), který na svůj facebookový profil natočil také video, v němž o festivalu i o Ostravě mluví. „Tady jsem doma,“ říká Zaorálek a ukazuje na vítkovické věže. „Tuto poezii betonových trosek tady naše generace budovaly 150 let,“ pokračuje volební lídr sociálních demokratů ve videu, v němž se o politice téměř nezmínil.

Také Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, se nechal na hudební akci vyfotit s půllitrem piva a svými příznivci. V příspěvku na svém facebookovém profilu napsal: „Andreje, Lubomíra a ani Petra jsem sice nepotkal, ale pár kamarádů jo,“ a naznačil tak, že nebyl rozhodně jediný politik, který dorazil vzbuzovat zájem voličů. 

Kromě zkušených a známých tuzemských politiků zavítal do Ostravy také historicky nejmladší radní v České republice Dominik Feri (TOP 09), jenž je dlouhodobě značně aktivní na sociálních sítích a zaměřuje se zejména na své vrstevníky. Většinou glosuje aktuální politické dění.  

Do Ostravy přijeli v tomto týdnu na Colours of Ostrava kromě parlamentních politiků taktéž kandidáti na prezidenta. Událost si nenechali ujít Jiří Drahoš nebo Michal Horáček. Jiří Drahoš dorazil se svou ženou a i oni se nechali vyfotit s pivem v ruce a vítkovickými věžemi v pozadí. 

Další kandidát na prezidenta, textař Michal Horáček, se pochlubil, že cestou z Colours ho svezl taxikář pouze za „selfíčko“. Parlamentní volby se konají v říjnu 2017, zatímco prezidentské jen o několik měsíců později.

Zřejmě jen prezident Miloš Zeman na Colours chyběl.

Voliči půjdou hlasovat o tom, kdo se stane příštím prezidentem, v lednu 2018.

Čtěte také: Není to kampaň? Úřad se pozastavil nad Zemanovými cestami

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články