1 Krize v ruském diamantovém dole

Sibiřský diamantový důl zatopila voda, 17 osob se pohřešuje

NOVÉ

Témata: , ,

Diamantový důl ruské firmy Alrosa na východě Sibiře zatopila voda. Oznámila to dnes agentura Interfax. V době havárie bylo v dolu 152 lidí, které se záchranáři snaží evakuovat. Sedmnáct osob se pohřešuje.

Důl Mir se nachází u města Mirnyj v Jakutsku. Voda do dolu podle Interfaxu pronikla zřejmě z vodního rezervoáru v důsledku technické poruchy. Důl, kde se diamanty těží od poloviny 50. let minulého století, je hluboký 525 metrů. Zatopen byl úsek v hloubce 210 metrů.

Záchranné práce podle ruských médií komplikuje skutečnost, že havárii doprovázel výpadek proudu. Na povrch se podařilo dopravit 102 horníků, s dalšími 33 jsou záchranáři v kontaktu. O osudu sedmnácti osob se nic neví.

Na dolu Mir, který je nejstarším provozem společnosti Alrosa, se havárie stala už koncem července. Při sesuvu horniny tam byl zavalen důlní stroj, v němž jeden člověk zahynul.

Čtěte také: Rusko uzavřelo průliv kvůli stavbě mostu na Krym, Ukrajina podá žalobu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.