1 Zdravotní důvody

Janoušek může na rok z vězení. Soud mu přerušil výkon trestu

AKTUALIZUJEME

Témata:

Krajský soud v Brně vyhověl žádosti Romana Janouška a ze zdravotních důvodů mu na rok přerušil výkon trestu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí soudu Simona Pešková.

Krajský soud vyhověl lobbistovu návrhu na přerušení výkonu trestu 14. listopadu. „Výkon trestu byl přerušen do 25. listopadu 2017 s ohledem na zdravotní stav odsouzeného,“ uvedla Pešková.

Krajský soud v Brně už jednou Janouškovi přerušil trest na půl roku také ze zdravotních důvodů. Samotná komise Vězeňské služby navrhovala až roční přerušení. Janoušek si dlouhodobě stěžuje na zdravotní komplikace po operacích hlavy. Soudy mu ze zdravotních důvodů letos v červnu přerušily trest odnětí svobody na půl roku. Konec přerušeného trestu měl skončit 25. listopadu.

Lobbista Janoušek naboural opilý v březnu 2012 v pražské Michli do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, ženu porazil a ujel.

Poškozená po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici. Kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla i zemřít. Lobbista jí později zaplatil odškodné 900 000 korun. Městský soud Janouškovi původně uložil za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky tříletý trest, který odvolací senát o rok a půl zpřísnil. Lobbista navíc nesmí dalších sedm let řídit.

 

Čtěte také:

Janoušek se obnovy procesu nedočká, soud jeho žádost zamítl

Janoušek zpátky do vězení nenastoupil. Zažádal si o prodloužení volna


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.