Janouškův advokát tají prostředníka prodeje vily Mynářovi

Advokát Široký pro ČT

Janouškův advokát tají prostředníka prodeje vily MynářoviNOVÉ
Domov

Jan Kálal

Advokát Vít Široký prolomil mlčení kolem vily v Praze-Strašnicích. Dům prodal hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi za 5,5 milionu korun prý proto, že neměl na jeho rekonstrukci a nedařilo se mu prodat jiný byt v Praze 1. Novinářům doporučil, aby si u Mynáře sjednali prohlídku nemovitosti, která je podle něj výrazně zchátralá. Uvedl, že do kontaktu s Mynářem vstoupili přes prostředníka. Odmítl ale říct, o koho šlo.

Široký, který je obhájcem lobbisty Romana Janouška, poskytl ve středu telefonický rozhovor pro ČT. Zatímco předchozí dny otázky na lukrativní prodej vily odbýval nebo vůbec nezvedal telefon, nyní udělal výjimku. Prý proto, že se mu nelíbí, co se kolem obchodu rozpoutalo.

„Já bych vám doporučil, abyste se do vily zašli podívat a vzali s sebou i realitního makléře. Pak by mluvil jinak,“ prohlásil opakovaně pražský advokát. Sám vilu koupil začátkem roku 2013 za 5,1 milionu korun, aby ji na konci loňského roku prodal za 5,5 milionu právě Mynářovi. Že předchozí majitel Radek Luňák koupil dům od města za více než osm milionů? To Široký prý nevěděl a nezjišťoval.

Na ceně 5,5 milionu korun, které prodejem vily získal, Široký nevidí nic nestandardního. Naopak se prý snažil do kupní smlouvy zakotvit taková ustanovení, aby od ní Mynář nemohl kvůli stavu objektu odstoupit.

Advokát tvrdí, že chtěl získat peníze na rekonstrukci strašnické vily prodejem jiného bytu v Praze 1. Dodnes se mu ale prý nepodařilo najít zájemce, který by mu za něj zaplatil tolik, kolik za něj sám dal před sedmi lety. Široký byl proto údajně rád, že v Mynářovi našel kupce. Zmínil, že jej s hradním kancléřem zkontaktoval jistý prostředník. Na přímý dotaz ale odmítl říct kdo. Nerad by prý dotyčného vystavil zájmu médií. „Já bych to nechal na panu Mynářovi,“ vyklouzl z odpovědi na dotaz, o koho jde.

Na ceně 5,5 milionu korun, které prodejem vily získal, Široký nevidí nic nestandardního. Naopak se prý snažil do kupní smlouvy zakotvit taková ustanovení, aby od ní Mynář nemohl kvůli stavu objektu odstoupit. Mynář už dříve uvedl, že vila bude potřebovat „totální rekonstrukci“ a že z ní půjde zachovat zřejmě jen obvodové zdivo.

Čtěte také: Mynářova ruina? Kupoval jsem de facto pozemek, hájí se kancléř