Kritik EET se teď přidal k Babišovi. Nechci peníze, tvrdí Bláha

Spolupráce v IT

Kritik EET se teď přidal k Babišovi. Nechci peníze, tvrdí BláhaNOVÉ
Michal Bláha na přednášce Foto:

Reprofoto: Youtube / Kanál uživatele fiilaa

1
Domov

ls Echo24

Jeden z nejvýraznějších kritiků elektronické evidence tržeb Michal Bláha bude radit ministrovi financí Andreji Babišovi. Bláha mu pomůže zejména ve svém oboru a to v efektivitě soutěžení o IT zakázky. Svou údajnou nezávislost chce dokázat také tím, že pro Babiše bude pracovat zadarmo, píše server Aktuálně.cz.

Michal Bláha v minulosti vytvořil projekt Hlídač smluv a Hlídač EET. V té době byl u veřejnosti známý jako ostrý kritik elektronické evidence tržeb. Teď bude radit samotnému ministrovi financí Andreji Babišovi. „Bylo to u jedné schůzky ohledně EET, kde si pan Babiš stěžoval, že jim chybí odborníci na IT, a já se nabídl,“ popsal Bláha námluvy s Babišem pro Aktuálně.cz.

Své postupy chce zveřejňovat pravidelně na svých internetových stránkách. „I když udělám chybu, pokusím se zdůvodnit, jak jsem postupoval,“ slibuje. Podle Bláhy bude spolupráce nárazová. „Na resortu budou v nejbližší době chtít pomoci s výběrovým řízením na personální systém pro mzdy zaměstnanců. Budou se mnou konzultovat zadání pro zakázku,“ řekl Bláha.

Bláha v minulosti nejčastěji kritizoval roli státu při soutěžení o IT zakázky. Teď si od spolupráce slibuje lepší pohled do soutěží. „Navíc mi to umožní pokládat lepší otázky kompetentním lidem,“ míní.

Michal Bláha v roce 1997 spoluzakládal vyhledávač a portál Atlas.cz, který o jedenáct let později prodal společnosti Warburg Pincus, jež ho začlenila pod Centrum.cz. V posledních čtyřech letech se zajímá o otevřená data a efektivitu státní správy. V loňském roce vytvořil HlidacSmluv.cz a HlidacEET.cz, za které získal Křišťálovou lupu a Cenu Fondu Otakara Motejla.

Čtěte také:

S Babišem se respektujeme, zpochybňovat EET je nesmyslné, říká Čunek

Vláda s Babišem? Nepředstavitelné, dělá ze všech zloděje, zní z ODS