1 nezávislá média

Exšéf MF DNES Čásenský spustí časopis Reportér. Kmenta v týmu

Bývalý dlouholetý šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský, který list opustil pár měsíců poté, co se stal jeho majitelem Andrej Babiš, spustí od září vlastní časopis Reportér. Patrně nejvýraznější tváří nového měsíčníku bude známý investigativní reportér Jaroslav Kmenta.

Mezi dalšími členy redakce bude i někdejší Čásenského zástupce z MF DNES Michal Musil. "Připravujeme s kolegy nový reportérsko-investigativní měsíčník v tištěné i digitální podobě propojený s webem. Bude zaměřen na texty, které chtějí přinášet unikátní čtenářský zážitek, a vyžadují tak důkladný čas na přípravu," tvrdí Čásenský.

Nový časopis chce nabídnout originální reportáže z domova i ze světa a bude se opírat o výraznou investigativní sekci. Tematicky bude pokrývat také byznys a ekonomiku, zahraniční, zvláště středoevropské dění a kulturní tvorbu.

"Rozsah časopisu by se měl pohybovat mezi 130 a 150 stranami měsíčně. Svým grafickým i tiskovým zpracováním bude odpovídat uvedenému obsahovému zaměření i zacílení na prémiové čtenářské skupiny," uvádí Čásenský.

Vydavatelem časopisu bude společnost patřící zakladateli časopisu Robertu Čásenskému, po záběhové etapě by se mezi vlastníky měli objevit i klíčoví spolupracovníci.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.