Estonsko nechce koncerty Alexandrovců. ‚Nikdo tu na ně nečeká‘

Koncerty Alexandrovců

Estonsko nechce koncerty Alexandrovců. ‚Nikdo tu na ně nečeká‘NOVÉ 1
Svět

Echo24

Estonský ministr obrany Margus Tsahkna nepovolí žádné vystoupení ruského Alexandrovova armádního souboru, na ruské vojáky podle něj v Estonsku nikdo nečeká. O ministrově prohlášení v pátek informoval místní list Ohtuleht.

Estonsko už turné Alexandrovců zakázalo v minulosti, naposledy loni rozhodnutím bývalého ministra obrany Hannese Hansa. Jeho nástupce Tsahkna v pátek potvrdil, že zákaz platí i po tragické havárii, při níž loni v prosinci zahynul téměř celý soubor při letecké katastrofě nedaleko ruského Soči.

„Nepovolím jejich příjezd do Estonska. Naše země nesouhlasí s anexí Krymu a účastí ruské armády ve válce na Ukrajině. Na ruské vojáky v Estonsku nikdo nečeká,“ řekl ministr estonskému listu.

Podle nedávných informací ruských médií lze první vystoupení obnoveného Alexandrovova souboru očekávat 23. února v moskevském Kremlu. Vedení souboru, založeného v roce 1928, pořádá nyní konkurz na uvolněná místa.

Alexandrovci měli ještě před katastrofou naplánované turné v deseti krajských městech České republiky v termínech od 11. do 22. května. Podle dostupných informací by měl být termín dodržen.

Čtěte také: Alexandrovci chystají první koncert po katastrofě. V Kremlu