‚Nelíbí se vám Zeman? Odstěhujte se, nebo se oběste.‘ Pieta se zvrhla

‚Nelíbí se vám Zeman? Odstěhujte se, nebo se oběste.‘ Pieta se zvrhlaNOVÉ
Prezident Miloš Zeman získal nečekanou podporu. Foto: FOTO: Shutterstock.
Domov

POBOUŘENÍ PŘI VZPOMÍNCE NA PADLÉ PILOTY

lie Echo24

Měla to být tichá vzpomínka na padlé vojáky, místo toho politická agitace. Na páteční akci v centru Rakovníka, kde se vzpomínalo na padlé piloty ve službách Royal Air Force, promluvil i Jiří Svoboda, předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku. A přítomné ohromil mj. tvrzením, že komu se nelíbí, že byl Miloš Zeman zvolen prezidentem, má dvě možnosti – odstěhovat se, nebo se oběsit.

Svoboda v rámci pietního aktu pronesl proslov, a zřejmě aby dostál svému jménu, neopomenul zmínku o tom, jak on chápe principy demokracie. „Pan prezident byl demokraticky zvolen. Pokud se to někomu nelíbí, má dvě možnosti. Může se buď odstěhovat, a nebo, nebo třeba oběsit,“ prohlásil na pietní akci, o níž referuje Deník.cz.

Tato část Svobodova projevu veřejnost nejvíce pobouřila. „Nepatří to sem. Je to den věnovaný padlým vojákům, současná politika sem rozhodně nepatří a už ne takovéto výrazy. Pan Svoboda měl spíše vyzvat lidi, aby chodili k volbám,“ citoval účastníka akce Pavla Hornofa Deník.cz.

Ten také odkazuje na slova některých pozvaných, kteří po ukončení akce řekli, že doufají ve změnu režie Dna válečných veteránů v příštím roce – aby ho organizovala rakovnická vojenská posádka jako v minulých letech a „s důstojným průběhem“.

Páteční akce se konala u pamětní desky věnované pilotům z Rakovnicka sloužících ve službách RAF. Ta zde byla odhalena před rokem v Den válečných veteránů. O její zhotovení se tehdy zasadil právě Svoboda.

Čtěte také: Zeman nebude slavit 17. listopad, zůstane v Lánech

Neviditelný. Zemanův velvyslanec Remek. Proč kosmonaut mlčí?

Související články