2 Kajínkovy bonbony

„Tak sladká je moje svoboda.” Kajínek má už i bonbóny se svým sloganem

, NOVÉ

Témata:

Osoby Jiřího Kajínka využívají různí výrobci ke zviditelnění svých produktů. Brněnská firma Premiera Sweet mu dokonce vyjádřila podporu poskytnutím svých produktů. Ta nedávno začala vyrábět řadu ovocných bonbonů, kterou Kajínek sám navrhoval. Omilostněný vrah je také autorem sloganu „Tak sladká je moje svoboda“, která je na obalu vytištěna.

Nápad vznikl po dohodě mezi majitelem firmy Radomírem Havlíkem a Jiřím Kajínkem, oba se totiž znají. „Pan Kajínek si i vybral druh bonbonů z naší nabídky,” popsal Havlík deníku Echo24 průběh vymýšlení produktu. Kajínek prý vymyslel i slogan na obalu, který zní „Tak sladká je moje svoboda“. Povolení k použití svého jména a fotografie poskytl bez nároku na provizi. „My máme licenci na fotografii a celou grafiku,” upřesnil Havlík. Kajínek je na obalu vyfocený ve svém typicky zeleném nátělníku.

Kajínek tyto bonbony od firmy dostal, aby je mohl rozdávat na akcích, kde podepisuje svou knihu. „Pan Kajínek to má pro svoje reklamní účely,“ potvrdil Havlík deníku Echo24. Ty byly vyrobeny v limitované edici 1000 kusů a nyní jsou k dostání i na e-shopu.

Firma se ke Kajínkově podpoře přímo hlásí i na obalu, hned pod zmiňovaným sloganem. Kajínek do jejich výroby nevložil žádné peníze a pokud by jejich prodej byl ziskový, je Havlíček domluvený s Kajínkem o věnování vydělaných peněz pro nadaci.

Kromě bonbonů se na trhu objevily také knihy či filmy, které se inspirovaly Kajínkovým příběhem. Nakladatelství Naše vojsko přišlo s hrníčkem, na kterém je podobizna nejznámějšího českého vězně. Nakladatelství již v minulosti přineslo produkty s Hitlerem, Stalinem či s dalšími nechvalně známými světovými osobnostmi.

Jiří Kajínek byl odsouzen za vraždu dvou lidí z 30. května 1993. Ve vězení byl od února 1994 s výjimkou 40 dnů, kdy byl na útěku. Právě ten doživotně odsouzeného vězně nejvíce proslavil. V říjnu 2000 překonal mříže a ochoz věznice Mírov. Kajínek je na svobodě od května 2017, kdy mu udělil milost prezident Miloš Zeman. Kajínek vždy vinu popíral.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Já, Kajínek se stal nejsledovanějším dokumentem v historii Primy

Kajínek před revolucí donášel na vězně pod krycím jménem KOLA

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.