1 Rozhodování libanonského premiéra

Premiér Harírí se vrátil do Libanonu, pozastavil svou rezignaci

, NOVÉ

Témata: ,

Libanonský premiér Saad Harírí pozastavil svou rezignaci. Uvedl to sám předseda vlády poté, co se vrátil do Libanonu a setkal se s prezidentem země Michelem Aounem. Podle Harírího se o jeho možné rezignaci bude nejprve diskutovat. Informuje o tom například britská televize BBC.

„Plně se zavazuji spolupracovat s prezidentem Aounem pokračovat v prosazování zájmů Libanonu a bránit ho před válkami, panu prezidentovi jsem svou rezignaci prezentoval, požádal mě však k vyčkání než se rozběhnou konzultace,“ uvedl Harírí novinářům po setkání s prezidentem.

Harírí původně oznámil svoji rezignaci na začátku listopadu kvůli tomu, že se obává o svůj život. Atmosféra v Libanonu totiž podle jeho slov začíná připomínat situaci v roce 2005, kdy byl zavražděn tehdejší premiér a jeho otec Rafik Harírí. Aoun ovšem jeho rezignaci odmítl přijmout a čekal na jeho návrat. Další libanonští politici mají za to, že Harírího k demisi donutila Saúdská Arábie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Libanonský prezident: Harírího donutil k demisi Rijád. Nepřijmu ji dokud se nevrátí

Zavraždí mě jako tátu. Libanonský premiér Harírí rezignoval, bojí se o život

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.