1 Střelba v Las Vegas

Posuny ve vyšetřování: Paddock byl na Blízkém východě, o střelbě si dělal poznámky

NOVÉ

Témata: , , ,

V pokoji 32. patra hotelu Mandalay Bay Resort v Las Vegas, odkud Stephen Paddock střelbou usmrtil 59 lidí a více jak 500 jich zranil, byl nalezen růžový papír popsaný propočty týkajících se vzdálenosti a trajektorie střelby. O posunech ve vyšetřování informoval americký server CNN s odvoláním na zdroj seznámený s jeho průběhem.

Papír obsahující Paddockovy poznámky byl nalezen již dříve a spekulovalo se, že byl pro útočníka určitým způsobem důležitý. Až nyní z vyšetřování vyplynulo, že ho střelec popsal poznámkami s technickými detaily střelby. 

Vyšetřovatelé nicméně stále nemají jasno v tom, co vedlo čtyřiašedesátiletého účetního v penzi k tomu, aby si opatřil zbraňový arzenál a dopustil se nejhoršího střeleckého masakru v americké historii. A to i přesto, že policie sesbírala více jak 1000 stop, uvedl na páteční tiskové konferenci zástupce šerifa Kevin C. McMahill.

Policie rovněž sdělila, že Paddock v průběhu minulých let několikrát podnikl plavbu na Blízký východ. Mimoto se vydal i na 11 dalších míst po světě. Britský Independent uvedl, že oblasti Středního východu pod nadvládou džihádistů jsou kvůli Paddockovu možnému napojení na organizaci Islámský stát předmětem zájmu šetřících orgánů. 

IS se v uplynulém týdnu k útoku přihlásil a dodal, že muž k radikálnímu islamismu konvertoval před půlrokem, vyšetřovatelé mezi nimi nicméně žádná pojítka neobjevili.

Z dalších detailů šetření vystupuje i skutečnost, že Paddocka během střelby vyrušila ochranka hotelu, která přišla zkontrolovat alarm aktivovaný v jiném hotelovém pokoji na stejném patře. Alarm se patrně spustil náhodou. Paddock přivolaného strážníka střelil do nohy, podle záznamů policie pak už do davu před hotelem znovu nevystřelil. 

Čtěte také: Partnerka střelce z Las Vegas o vražedném plánu nic nevěděla

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.