1 Antisemitismus

Aerolinky mohou odmítnout izraelské občany, konstatoval německý soud

, NOVÉ

Témata: , ,

Kuvajtské aerolinky smí odmítnout Izraelce. Vyplývá to z rozhodnutí německého soudu, který zamítl žalobu studenta, kterého odmítla transportovat společnost Kuwait Airways, poté co vyšlo najevo, že je držitelem izraelského pasu. O případu informovala agentura Associated Press.

Izraelský občan, identifikovaný pouze jako Adar M., který momentálně studuje v Německu, chtěl v srpnu 2016 letět s kuvajtskými aerolinkami z Frankfurtu do Bagkoku přes město Kuvajt. Poté co vyšlo najevo, že je izraelský občan, společnost mu rezervaci pár dní před odletem zrušila. Aerolinky nabídly, že mu zařídí přímý let z Frankurtu do Bangoku s jinou leteckou společností. Student odmítl a aerolinky zažaloval.

Se žalobou však neuspěl. Německý soud rozhodl, že společnost měla právo rezervaci zrušit, neboť by doma čelila velkým právním postihům, včetně pokut a vězení pro zaměstnance. Soud také upozornil, že německé zákony zakazují diskriminaci na základě rasy, etnicity a náboženství, ale ne národnosti.

Ústřední rada Židů v Německu rozhodnutí odsoudila. „Je nesnesitelné, aby zahraniční společnost, která operuje na základě velmi antisemitských zákonů, mohla aktivně fungovat v Německu,“ uvedla v prohlášení.

Podobně se vyjádřil i starosta Frankfurtu Uwe Becker. „Aerolinka, která praktikuje diskriminaci a antisemitismus tím, že odmítá izraelské občany, by neměla mít povoleno přistávat a odlétat z Frankfurtu,“ řekl Becker.

„Toto je trapné rozhodnutí pro demokracii a pro Německo. Nemůže to takhle zůstat,“ prohlásil studentův právník Nathan Gelbart.

Čtěte také: Před vstupem do letadla na váhu. Finnair převažuje cestující

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.