1 UNESCO

Novou generální tajemnicí UNESCO se stala francouzska Audrey Azoulayová

, NOVÉ

Témata:

Novou generální tajemnicí Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) byla zvolena Audrey Azoulayová. Bývalá francouzská ministryně kultury ve vládě Francoise Hollanda nahradí ve funkci bulharku Irinu Bokovovou, informuje deník Le Figaro.

Azoulayová porazila Hamada ben Abdelazize al-Kaouariho, bývalého ministra kultury Kataru. Ve výkonně radě získala 30 hlasů z 58. Její volbu musí ještě desátého ledna formálně potvrdit generální konference.

UNESCO, která koordinuje ochranu světového dědictví, dlouhodobě čelí kontroverzím ohledně chování ke státu Izrael. Ve čtvrtek Spojené státy ohlásily, že UNESCO opustí. Organizace je podle USA protiizraelská. K formálnímu odchodu dojde ke konci roku 2018. Izrael oznámil, že bude Washington následovat. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: UNESCO straní Palestině. USA spolek opouští, protože je protiizraelský

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.