1 Ze senátora poslancem

„Jsme zpět v totalitě.“ Šéf Juty Hlavatý bude poslancem. Cítí se jako oběť

NOVÉ

Témata: , , ,

Majitel největší české textilky Juta a senátor Jiří Hlavatý se za hnutí ANO díky preferenčním hlasům stal poslancem za Královéhradecký kraj. Tuto pozici podle svého úterního vyjádření pro server Deník nakonec přijímá. Senátorský mandát mu oficiálním vyhlášením voleb zanikl. V senátním obvodu Trutnov se tak budou muset konat doplňovací volby, a to do 90 dnů.

„Je to pro mě velké překvapení, zvolení jsme nečekal, děkuji lidem za důvěru,“ řekl nejprve po svém úspěchu Hlavatý. Přiznal ale, že o tom, že mu při zvolení poslancem automaticky zaniká mandát senátora, nevěděl.

„Nepovažuji to za demokratické a vracíme se zpátky do totality. Měl bych si svobodně zvolit, jestli budu v Poslanecké sněmovně nebo zůstanu senátorem. Takhle jsem se stal obětí. Pokud bych se rozhodl nebýt poslancem, tak dnes končím v politice,“ řekl Novotný Deníku.
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/budu-poslancem-rozhodl-se-dnes-hlavaty-citim-se-ale-podvedeny-hrima-20171024.
Hlavatý kandidoval do Sněmovny jako nestraník za ANO na 18. místě kandidátky. Od voličů dostal 4859 preferenčních hlasů.

Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji sněmovní volby jasně vyhrálo se ziskem téměř 32 procent hlasů a celkem získalo pět z 11 poslaneckých mandátů, které se v kraji rozdělovaly.

Kromě Hlavatého se za ANO v kraji díky preferenčním hlasům stal poslancem ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek, který kandidoval na šestém místě. Dalšími poslanci za ANO budou jednička kandidátky Klára Dostálová, z druhého místa kandidující lékař a dosavadní poslanec Pavel Plzák a ze třetího místa kandidující místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.

Čtěte také: Důsledky voleb ON-LINE: ODS žádá pro Fialu post šéfa sněmovny, ANO se sešlo s TOP 09

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.