„Jsme zpět v totalitě.“ Šéf Juty Hlavatý bude poslancem. Cítí se jako oběť

Ze senátora poslancem

„Jsme zpět v totalitě.“ Šéf Juty Hlavatý bude poslancem. Cítí se jako oběťNOVÉ
„Podvedený“ šéf Juty Hlavatý bude nakonec poslancem. Cítí se jako oběť Foto:

FOTO: Webové stránky Jiřího Hlavatého http://www.jirihlavaty.cz

1
Domov
Sdílet:

Majitel největší české textilky Juta a senátor Jiří Hlavatý se za hnutí ANO díky preferenčním hlasům stal poslancem za Královéhradecký kraj. Tuto pozici podle svého úterního vyjádření pro server Deník nakonec přijímá. Senátorský mandát mu oficiálním vyhlášením voleb zanikl. V senátním obvodu Trutnov se tak budou muset konat doplňovací volby, a to do 90 dnů.

„Je to pro mě velké překvapení, zvolení jsme nečekal, děkuji lidem za důvěru,“ řekl nejprve po svém úspěchu Hlavatý. Přiznal ale, že o tom, že mu při zvolení poslancem automaticky zaniká mandát senátora, nevěděl.

„Nepovažuji to za demokratické a vracíme se zpátky do totality. Měl bych si svobodně zvolit, jestli budu v Poslanecké sněmovně nebo zůstanu senátorem. Takhle jsem se stal obětí. Pokud bych se rozhodl nebýt poslancem, tak dnes končím v politice,“ řekl Novotný Deníku.
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/budu-poslancem-rozhodl-se-dnes-hlavaty-citim-se-ale-podvedeny-hrima-20171024.
Hlavatý kandidoval do Sněmovny jako nestraník za ANO na 18. místě kandidátky. Od voličů dostal 4859 preferenčních hlasů.

Hnutí ANO v Královéhradeckém kraji sněmovní volby jasně vyhrálo se ziskem téměř 32 procent hlasů a celkem získalo pět z 11 poslaneckých mandátů, které se v kraji rozdělovaly.

Kromě Hlavatého se za ANO v kraji díky preferenčním hlasům stal poslancem ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek, který kandidoval na šestém místě. Dalšími poslanci za ANO budou jednička kandidátky Klára Dostálová, z druhého místa kandidující lékař a dosavadní poslanec Pavel Plzák a ze třetího místa kandidující místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.

Čtěte také: Důsledky voleb ON-LINE: ODS žádá pro Fialu post šéfa sněmovny, ANO se sešlo s TOP 09

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články