1 pád z rozhledny

V pražské ZOO spadla mladá žena z rozhledny, bojuje o život

NOVÉ

Témata: ,

Z rozhledny v pražské zoologické zahradě v neděli spadla žena. Po pádu byla v bezvědomí, nedýchala a bylo třeba ji oživovat. Po úspěšné resuscitaci ji záchranáři s poraněním pánve, zad a hrudníku převezli do nemocnice. Proč žena z rozhledny spadla, vyšetřují policisté. O incidentu informoval na svém Facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek.

Třicetiletá žena spadla z vrchních pater rozhledny Obora. „Rychlá lékařská pomoc ji převezla do střešovické nemocnice a případ šetří Policie ČR. Doufáme, že se vážně zraněnou mladou ženu podaří zachránit,“ uvedl na Facebooku Miroslav Bobek a vyloučil, že by příčinou pádu bylo poškození nebo špatný stav zábradlí rozhledny.

Pomoc ženě přivolali svědci, byla v bezvědomí a nedýchala. „Proto svědci začali ve spolupráci s operátorkou neodkladnou resuscitaci. Na místo jsme vyslali inspektora a záchranářskou i lékařskou posádku, která si poté oživování převzala a pokračovala,“ uvedla pro server iRozhlas.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranářské služby Jana Poštová. Záchranářům se podařilo činnost srdce obnovit a žena byla transportována do Ústřední vojenské nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a zad.

Dřevěná rozhledna je vysoká 18,5 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 17,5 metrů.  Obora stojí v zoo od roku 2009 a je umístěna na jejím nejvyšším místě v severní části areálu.

Čtěte také: V olomoucké zoo pokousal vlk tříletou dívku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.