V pražské ZOO spadla mladá žena z rozhledny, bojuje o život

V pražské ZOO spadla mladá žena z rozhledny, bojuje o životNOVÉ
Rozhledna Obora Foto:

Foto: Wikimedia Commons

Domov

pád z rozhledny

Echo24

Z rozhledny v pražské zoologické zahradě v neděli spadla žena. Po pádu byla v bezvědomí, nedýchala a bylo třeba ji oživovat. Po úspěšné resuscitaci ji záchranáři s poraněním pánve, zad a hrudníku převezli do nemocnice. Proč žena z rozhledny spadla, vyšetřují policisté. O incidentu informoval na svém Facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek.

Třicetiletá žena spadla z vrchních pater rozhledny Obora. „Rychlá lékařská pomoc ji převezla do střešovické nemocnice a případ šetří Policie ČR. Doufáme, že se vážně zraněnou mladou ženu podaří zachránit,“ uvedl na Facebooku Miroslav Bobek a vyloučil, že by příčinou pádu bylo poškození nebo špatný stav zábradlí rozhledny.

Pomoc ženě přivolali svědci, byla v bezvědomí a nedýchala. „Proto svědci začali ve spolupráci s operátorkou neodkladnou resuscitaci. Na místo jsme vyslali inspektora a záchranářskou i lékařskou posádku, která si poté oživování převzala a pokračovala,“ uvedla pro server iRozhlas.cz mluvčí pražské zdravotnické záchranářské služby Jana Poštová. Záchranářům se podařilo činnost srdce obnovit a žena byla transportována do Ústřední vojenské nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a zad.

Dřevěná rozhledna je vysoká 18,5 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 17,5 metrů.  Obora stojí v zoo od roku 2009 a je umístěna na jejím nejvyšším místě v severní části areálu.

Čtěte také: V olomoucké zoo pokousal vlk tříletou dívku

Související články