1 Západní pár osvobozen

Vojáci osvobodili po 5 letech manžele. V zajetí Talibanu se jim narodily tři děti

NOVÉ

Témata: , ,

Pákistánská armáda dnes oznámila, že se jí podařilo osvobodit Kanaďana, jeho americkou manželku a jejich tři děti ze zajetí Talibanu. K záchranné operaci pomohly informace amerických tajných služeb, napsala agentura Reuters. Akci Pákistánců ocenil americký prezident Donald Trump, podle něj byla „pozitivním momentem“ ve vypjatých americko-pákistánských vztazích.

Caitlan Colemanová a Joshua Boyle padli do zajetí sítě Hakkání napojené na Taliban v roce 2012, kdy s batohy cestovali po Afghánistánu. Colemanová byla tehdy těhotná. Všechny tři děti dvojice se narodily v zajetí.

Americká rozvědka prý pákistánské straně ve středu sdělila, že „teroristé s rukojmími překročili hranici a nacházejí se v severozápadním Pákistánu“. Celá rodina je po osvobození z „teroristického zajetí“ v pořádku, dodala pákistánská armáda.

„Spolupráce pákistánské vlády je znamením, že ctí přání Spojených států, aby se Islámábád více zasazoval o bezpečnost v regionu,“ uvedl Trump. Spojené státy v minulosti Pákistán opakovaně obvinily z toho, že poskytuje útočiště ozbrojencům, s nimiž Američané již 16 let bojují na afghánském území.

Americký ministr obrany James Mattis minulý týden uvedl, že Washington dá spolupráci s Islámábádem „ještě jednu šanci“ předtím, než Trump „učiní, co bude nezbytné“, aby chování Pákistánu napravil. Dnes pak Mattis prohlásil, že věří tomu, že osvobození severoamerického páru je předzvěstí úzké budoucí spolupráce s Islámábádem.

„Toto je velmi pozitivní moment, pákistánská armáda si vedla dobře,“ řekl novinářům šéf Pentagonu. „Chceme s Pákistánem v budoucnu společně bojovat proti terorismu včetně únosů,“ řekl. Podrobnosti o záchranné operaci ale zveřejnit odmítl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Zabili islamisté v Libyi uneseného Čecha?

Polák unesl britskou modelku, chtěl ji prodat v aukci


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.