1 Zásilka pro IS?

Italové zabavili léky proti bolesti za 50 milionů eur. Náklad mířil k bojovníkům IS

, NOVÉ

Témata: , , ,

Italské policii se za americké pomoci podařilo vypátrat a zabavit zásilku více než 24 milionů tablet léků proti bolesti, určených pro bojovníky Islámského státu. Policie hodnotu celé zásilky vyčíslila na téměř 50 milionů eur. O úspěšné razii informoval italský list La Repubblica. 

Přes 24 milionů pilulek Tramadolu se italským policistům podařilo zabavit při razii v kalábrijském přístavu Gioia Tauro. Ten je označován jako místo, kde se často objevují obří zásilky drog. „Všechno prochází přes Gioia Tauro, takže není žádným překvapením najít zde substance tohoto druhu,“ uvedl pro list La Repubblica kalabrijský prokurátor Gaetano Paci.

K objevu zásilky dopomohli i agenti amerického Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami. Podle italské policie byla zásilka určená pro bojovníky Islámského státu.

Opiát Tramadol je používán jako lék proti bolesti. Přestože je například ve Velké Británii legální, je také znám jako jedna ze složek pro výrobu heroinu. Bojovníci Islámského státu jej však podle dostupných informací používají nikoliv k další výrobě, ale k utišení bolestí. Další zásilky Tramadolu byly zabaveny například v květnu v italském přístavním městě Janově nebo v minulém roce v Řecku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Češi se s Italy v názorech na migraci neshodují, chystají ale pomoc v Pobřeží slonoviny

Rakka padla. Islámský stát přišel o své hlavní město

,