1 Žebříček 10 nejprodávanějších

ŽEBŘÍČEK: Jaké je nejprodávanější pivo světa? Jiné, než byste čekali

, NOVÉ

Témata: ,

Piva z lokálních pivovarů, která jsou vyráběná tradičně pouze ze základních surovin, jsou na vzestupu po celém světě a nacházejí stále větší oblibu u malých a středně velkých restaurací. Z hlediska celkové spotřeby je ale poráží značky vyráběné globálními pivovarskými kolosy. Přesto jsou nejprodávanější piva pro tuzemské konzumenty vesměs neznámá. Jak vyplývá z aktuálních údajů společnosti Euromonitor International, jsou totiž nejprodávanějšími světovými značkami piva z Číny. Podívejte se na deset nejprodávanějších značek piva za minulý rok.

10. Corona Extra
Mexické pivo Corona se neustálé rozrůstá. Patří do belgické nadnárodní nápojové a pivovarnické společnosti Anheuser – Busch InBev.

9. Brahma
Brazilská značka, opět spadající pod AB InBev.

8. Harbin
Nejstarší a čtvrtý největší pivovar v Číně. Harbin byl první pivovar, který v Číně používal kukuřici místo rýže.

7. Heineken
Pivo známé pravděpodobně téměř všude na světě.

6. Yanjing
Opět pivo z Číny.

5. Skol
Založen v roce 1964 s cílem stát se mezinárodně známým pivem. Na pivu spolupracovaly pivovary ve Velké Británii, Kanadě, Švédsku a Belgii. Vlastníkem je společnost AB InBev v Africe a Jižní Americe a evropský pivní gigant Carlsberg ve zbytku světa.

4. Tsingtao
Druhé největší domácí pivo v Číně, zaujímá 15 procent čínského pivního trhu. Mimo Čínu je to čínské pivo číslo jedna ve Spojených státech. Objem prodeje ale klesl v roce 2016 o 9,2 procenta, což způsobilo propad z druhého největšího značkového piva na čtvrtý.

3. Budweiser
Americký světlý ležák, jedna z nejznámějších pivních značek ve Spojených státech.

2. Bud Light
Piva Bud Light se prodalo zhruba 1,24 miliardy litrů.

1. Snow
Značka, která je k dostání téměř výhradně v Číně. Ještě v roce 2005 byl na jedenáctém místě, ale teď se dostala až na vrchol žebříčku. Objem prodeje je více než deset miliard litrů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pivovar Samson chce proniknout na italský trh

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.