ŽEBŘÍČEK: Jaké je nejprodávanější pivo světa? Jiné, než byste čekali

Žebříček 10 nejprodávanějších

ŽEBŘÍČEK: Jaké je nejprodávanější pivo světa? Jiné, než byste čekaliNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Piva z lokálních pivovarů, která jsou vyráběná tradičně pouze ze základních surovin, jsou na vzestupu po celém světě a nacházejí stále větší oblibu u malých a středně velkých restaurací. Z hlediska celkové spotřeby je ale poráží značky vyráběné globálními pivovarskými kolosy. Přesto jsou nejprodávanější piva pro tuzemské konzumenty vesměs neznámá. Jak vyplývá z aktuálních údajů společnosti Euromonitor International, jsou totiž nejprodávanějšími světovými značkami piva z Číny. Podívejte se na deset nejprodávanějších značek piva za minulý rok.

10. Corona Extra
Mexické pivo Corona se neustálé rozrůstá. Patří do belgické nadnárodní nápojové a pivovarnické společnosti Anheuser – Busch InBev.

9. Brahma
Brazilská značka, opět spadající pod AB InBev.

8. Harbin
Nejstarší a čtvrtý největší pivovar v Číně. Harbin byl první pivovar, který v Číně používal kukuřici místo rýže.

7. Heineken
Pivo známé pravděpodobně téměř všude na světě.

6. Yanjing
Opět pivo z Číny.

5. Skol
Založen v roce 1964 s cílem stát se mezinárodně známým pivem. Na pivu spolupracovaly pivovary ve Velké Británii, Kanadě, Švédsku a Belgii. Vlastníkem je společnost AB InBev v Africe a Jižní Americe a evropský pivní gigant Carlsberg ve zbytku světa.

4. Tsingtao
Druhé největší domácí pivo v Číně, zaujímá 15 procent čínského pivního trhu. Mimo Čínu je to čínské pivo číslo jedna ve Spojených státech. Objem prodeje ale klesl v roce 2016 o 9,2 procenta, což způsobilo propad z druhého největšího značkového piva na čtvrtý.

3. Budweiser
Americký světlý ležák, jedna z nejznámějších pivních značek ve Spojených státech.

2. Bud Light
Piva Bud Light se prodalo zhruba 1,24 miliardy litrů.

1. Snow
Značka, která je k dostání téměř výhradně v Číně. Ještě v roce 2005 byl na jedenáctém místě, ale teď se dostala až na vrchol žebříčku. Objem prodeje je více než deset miliard litrů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pivovar Samson chce proniknout na italský trh

Sdílet:

Hlavní zprávy

Mezi Májem a Káčou aneb Proč žít

KOMENTÁŘ

Člověk si občas položí otázku, jestli se v naší době dá ještě trochu důstojně žít. Tedy člověk třeba jako já. Jestli už pomalu není čas to nějak nenápadně ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články