Gates postaví „chytré město“ uprostřed pouště. Investuje 80 milionů dolarů

Futuristické pouštní město

Gates postaví „chytré město“ uprostřed pouště. Investuje 80 milionů dolarůNOVÉ
Bill Gates Foto:

FOTO: Shutterstock

Svět

vt

Investiční skupina zakladatele Microsoftu, amerického miliardáře Billa Gatese, se rozhodla pro megalomanský projekt. Společnost Belmont Partners, která se zabývá nemovitostmi, odkoupila obrovský pozemek v americké Arizoně pro stavbu futuristického „chytrého města“. Samotná půda stála 80 milionů dolarů, informuje server CBS News.

Společnost získala celkem deset tisíc hektarů půdy kousek od města Phoenix. Futuristické město by se jmenovalo po investorovi, tedy Belmont. Vizionáři chtějí vytvořit vyspělou komunitu, která bude klást důraz na pokročilé technologie, propracovanou komunikační infrastrukturu a silně digitalizovanou administrativu.

Město se má chlubit 80 tisíci bytových jednotek pro 160 tisíc obyvatel. Neměly by chybět ani elitní veřejné školy, moderní kanceláře, komerční budovy ani tradiční supermarkety a prodejny se službami všeho druhu. Belmont se bude stavět poblíž chystané dálnice Interstate 11, která povede do Las Vegas.

„Obyvatelstvo by si užívalo nejmodernější technologie, které kdy byly navržené kolem vysokorychlostních digitálních sítí, datových center, nových výrobních technologií, distribučních modelů, autonomních vozidel a autonomních logistických uzlů,“ sdělila společnost v tiskové zprávě.

Výstavba futuristického města v poušti je teprve ve fázi konceptů a není jasné, kdy začnou opravdové práce, natož jejich dokončení.

Čtěte také: Nejdelší tunel na Islandu postavil Metrostav, měří 7,9 kilometru